6 lat gwarantowanej ochrony produktów Vidaron

Wysoka skuteczność naszych wyrobów to efekt nieustannych testów i badań w niezależnych jednostkach a także w laboratoriach własnych. Potwierdzeniem jakości produktów marki VIDARON jest 6-letnia gwarancja.

6 lat gwarancji skutecznej ochrony

Jakość potwierdzona badaniami

Podstawą do udzielenia gwarancji były wyniki prowadzonych badań, w czasie których próbki poddane zostały działaniu najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych. Przeprowadzone testy obejmowały kilka etapów.

Badania w ksenoteście

Test wykonany na tym urządzeniu polegał na sprawdzeniu odporności powłoki na działanie sztucznie wytworzonych warunków atmosferycznych. Próbki oceniano pod kątem stopnia zniszczenia drewna (ilość i rozmiar uszkodzeń) i zmian w jego wyglądzie (stopień skredowania, liczba pęknięć).

Badanie w komorze UV

W czasie badania próbki poddano działaniu promieniowania UV, oceniając m.in. zmiany odcienia wymalowań oraz ewentualne pęknięcia drewna.

Badanie głębokości wnikania w drewno

Badania przeprowadzone w Instytucie Technologii Drewna w Poznaniu potwierdziły skuteczną penetrację drewna przez Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARON, co ma wpływ na prawidłowe zabezpieczanie drewna od wewnątrz (norma PN 75/C-04901).

Impregnat 1
Zobacz porównanie