Wróć do artykułów

Jak wykończyć drewniany regał?

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Producenci mebli prześcigają się w ofertach produktów zachwycających ciekawym designem, wysoką jakością surowców i bogatą paletą kolorystyczną. Obecnie nie ma problemu, by dostać szafkę, czy regał idealnie pasujące do naszego wnętrza. Nawet jeśli nie odnajdziemy idealnej pozycji w katalogu w katalogu, to zawsze możemy złożyć zamówienie w firmie, która profesjonalnie zajmuje się w projektowaniem i wykonaniem mebli na wymiar na życzenie klienta. Ale rynek jest otwarty również na osoby, które stawiają w życiu na minimalizm, które cenią sobie prostotę i widzą piękno w surowych, naturalnych surowcach. Szeroki dostęp do różnego rodzaju materiałów budowlanych daje również szerokie pole tym, którzy uwielbiają majsterkować i meble robią sobie sami, korzystając z videoporadników, czy innych instrukcji i wskazówek zamieszczonych w internecie.

Drewno to bardzo popularny materiał, który szczególnie umiłowali sobie fani własnoręcznej produkcji mebli. Trend DIY (ang. Do It Yourself - „zrób to sam”) spowodował, że po tego typu rozwiązania sięga coraz większa liczba ludzi. Bez problemów można bowiem w jakimkolwiek sklepie budowlanym dostać surowe deski, czy listwy, z których można zbudować praktycznie wszystko. Podobnie z dostępem do drewnianych europalet, które kojarzone kiedyś jedynie z transportem towarów, obecnie pełnią w domach funkcję stolików, sof, a nawet łóżek. Również w ofercie sklepów meblowych nie brakuje prostych konstrukcji z surowego drewna. Oprócz walorów estetycznych, czy ekologicznych, to również bardzo ekonomiczne rozwiązanie – takie meble są o wiele tańsze od swoich bogato projektowanych i wykańczanych odpowiedników, powstałych w wyniku skomplikowanego procesu produkcyjnego.

Drewniany regał w pokoju

Nie ważne, czy zdecydujesz się na własnoręczne budowanie szafki na książki, czy na zakup regału z naturalnego surowca w hipermarkecie budowlanym. W oby przypadkach będziesz potrzebował odpowiednio swój mebel zabezpieczyć, by nie niszczał, a tym samym posłużył Ci jak najdłużej.

Lakier do zabezpieczenia drewna

Najlepszym wyborem do ochrony drewna jest bezbarwny Lakier Akrylowy marki Vidaron. Produkt ten charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, na ścieranie i przypadkowe zarysowania. Spełnia surowe wymagania europejskiej normy Bezpieczeństwo Zabawek. Przyjemnie się go używa, ponieważ mając łagodny zapach, nie podrażnia układu oddechowego. Bezbarwny Lakier Akrylowy od Vidaronu szybko schnie po nałożeniu, co na pewno jest jego dużym plusem, zwłaszcza, gdy zależy nam na czasie i co najważniejsze, zachowuje naturalny kolor drewna i wydobywa jego pełny rok. Dodatkowo zabezpiecza drewno przed przebarwieniami powstającymi wskutek działania żywic i garbników zawartych w drewnie.

Regał z surowego drewna
Lakier Akrylowy jest bardzo prosty w użyciu, dlatego możesz z niego skorzystać podczas konstruowania własnej drewnianej szafki lub chcąc mieć pewność właściwej ochrony regału ze sklepu. To produkt całkowicie bezpieczny, dlatego nie wymaga specjalnych warunków do jego użycia, oprócz standardowego zabezpieczenia podłoża przed ubrudzeniem.

Zabezpieczony lakierem regał
Mając świadomość istnienia na rynku lakieru, którego sam możesz użyć w domowym zaciszu, nie rezygnuj z mebli z surowego drewna lub z własnoręcznej ich budowy. To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim możliwość obcowania z pięknym, naturalnym materiałem, a Lakier Akrylowy Vidaron to gwarancja najlepszej jego ochrony.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 3 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie