Wróć do artykułów

Najpopularniejsze kolory drewnianych mebli ogrodowych

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Drewniane meble ogrodowe też obowiązują sezonowe trendy! Na jaki kolor pomalować meble ogrodowe, żeby prezentowały się szykownie i modnie? Sprawdź podpowiedzi eksperta, dzięki którym łatwiej Ci będzie wybrać właściwy kolor mebli.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jakie trendy rządzą w ogrodach latem 2021

• Na jaki kolor pomalować meble ogrodowe. Ogólne zasady doboru odcieni

• Meble ogrodowe drewniane - kolor, który w tym roku jest hitem

• Jakie kolory mebli ogrodowych są tym roku hitem

Drewniana ławka wśród drzew

Jakie trendy rządzą w ogrodach latem 2021?

Latem 2021 w naszych ogrodach zaczyna niepodzielnie rządzić… natura. W niepamięć odchodzą meble w krzykliwych, neonowych kolorach, oświetlenie w stylu glamour i architektoniczne elementy kojarzące się z pałacami. Teraz na pierwszy plan wysuwa się to, co najważniejsze, czyli roślinność. Aranżacja ogrodu ma sprzyjać odprężeniu i przyjemnemu czasowi spędzanemu w gronie najbliższych osób. Warto zwrócić na to uwagę nie tylko projektując elewację domu, ale też rozplanowując układ roślin, ścieżek czy ośwletlenia czy dobierając kolor mebli ogrodowych.

Jasne meble ogrodowe z białymi poduszkami

Na jaki kolor pomalować meble ogrodowe? Ogólne zasady doboru odcieni

Kolory mebli ogrodowych powinny korespondować z otoczeniem, wprowadzać efekt harmonii. Ważne też, żeby poszczególne elementy pasowały do siebie wzajemnie - w ogrodzie obowiązują dokładnie te same aranżacyjne zasady, co w przypadku wnętrz. Jeśli więc dokupujesz stół czy nowe krzesła, upewnij się, że zgrywają się z kolorystyką pozostałych mebli. Ważne, żeby w podobnej tonacji utrzymany był nie tylko kolor mebli ogrodowych drewnianych czy metalowych stolików, ale też odcień tekstyliów czy zastawy stołowej, której używasz podczas wakacyjnych pikników. Przesada? Absolutnie nie, jeśli zależy Ci na efekcie WOW!

Szare meble ogrodowe

Meble ogrodowe drewniane - kolor, który w tym roku jest hitem

Jeśli nie wiesz, na jaki kolor pomalować meble ogrodowe, zerknij do podpowiedzi stylistów, współpracujących ze światowej sławy markami i portalami. Eksperci przekonują, że w tym roku najlepszy rezultat uzyskasz, jeśli zainspirujesz się stylistyką bliską Skandynawom. Mieszkańcy Szwecji czy Danii kochają inspirowane naturą elementy aranżacji ogrodu, tarasu czy altany, które spinają się w bardzo estetyczną, przyjemną w odbiorze całość. Żeby stworzyć takie wrażenie, wystarczy pomalować drewniane meble ogrodowe lakierobejcą ochronno-dekoracyjną Vidaron w kolorze, który jest teraz zgodny z trendami.

Na jaki produkt postawić? Bardzo stylowy rezultat osiągniesz, jeśli zdecydujesz się na Lakierobejcę Ochronno-Dekoracyjną Vidaron Dąb Winchester L18 w pięknej, złocistej tonacji, która ociepli taras nawet w pochmurne dni. Podobnie zadziałają meble ogrodowe pomalowane Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną L19 Złoty Dąb Vidaron. Praktycznym i jednocześnie bardzo eleganckim wyborem jest też L21 Orzech Włoski Ciemny Vidaron. Z kolei takie produkty, jak Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna Vidaron Teak Java L22 czy Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna Vidaron L23 Palisander Vidaron to opcje nieco ciemniejsze, ale nadal gwarantujące bardzo naturalny efekt, zwłaszcza w połączeniu z jaśniejszymi tekstyliami czy białą elewacją domu. Tego typu kolory mebli ogrodowych mają dodatkowy plus: są szalenie uniwersalne, a to oznacza, że bez trudu dobierzesz do nich w dowolnym sklepie stół ze szklanym blatem czy krzesła z tworzywa sztucznego, jeśli zajdzie taka konieczność. Naturalny, rustykalny efekt zawsze możesz też przełamać bardziej dynamicznymi akcentami, na przykład sznurem cotton balls czy poduszkami.

Eleganckie meble ogrodowe

Jaki kolor mebli ogrodowych jest teraz modny? Oczywiście ten, który nawiązuje do świata natury i idealnie się z nim łączy. Sięgnij po Lakierobejcę Ochronno-Dekoracyjną Vidaron, która zapewnia najszerszą paletę topowych odcieni do ogrodu.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie