Wróć do artykułów

Odnawiamy drewniane zabawki

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Ludzie robią zabawki od niepamiętnych czasów. Te niezwykłe przedmioty zachwycają i przede wszystkim pobudzają wyobraźnię dzieci. Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną zabawkę i na samą myśl o niej i o innych przedmiotach, dzięki którym można było kreować nieistniejące światy, pojawia się łza w oku i pewna tęsknota za minionym czasem, który był prostszy, niż dorosła rzeczywistość.

Na pierwsze ślady zabawek archeolodzy natrafiają już w ruinach starożytnej Grecji, Mezopotamii i Egiptu. Od tamtej pory zabawki przeszły ogromną metamorfozę i dziś trudno wyobrazić sobie pierwsze lata życia dziecka bez grzechotki, pluszowego misia, klocków, resoraków, czy lalek. Producenci zapomnieli się w wyścigu o laur najbardziej popularnej zabawki i zasypują nas co raz to nowymi, zaskakującymi propozycjami. Jeśli tylko masz odpowiednią ilość pieniędzy – możesz dziecku kupić dosłownie wszystko – od mebelków kuchennych po interaktywnego pieska. Trzeba jednak przyznać, że zabawki wykonane z tworzyw sztucznych nie są trwałe i nawet jeśli spełniają normy bezpieczeństwa, łatwo je zniszczyć. By potem kupić nowe. Interes musi się kręcić.

Drewniane zabawki zawsze modne

Mimo eksplozji technologii i nowoczesnych rozwiązań obecnie silnie zaznacza się nurt, w którym wyraźny jest powrót do natury i tego, co stare, minione. Dlatego też ekologiczne, drewniane zabawki i przedmioty retro są teraz bardzo modne. Jeszcze jakiś czas temu przywiązywano większą wagę do trwałości przedmiotów. Również zabawek. Robione z solidnego drewna, wytrzymywały najcięższe próby dziecięcych możliwości. Dlatego dziś proponujemy Ci zabawę w archeologa.

Drewniany koń na biegunach

Odwiedź strych babci, dziadka, rodziców, przejdź się po pchlim targu i odszukaj drewniane relikty przeszłości. A my powiemy Ci jak je odnowić tak, by zyskały drugą młodość i dały radość niesamowitej zabawy Twojemu dziecku. Życie twardego drewna może trwać nawet setki lat, choć wiadomo, że i ono jest podatne na różne oddziaływania. Co zatem zrobić, by np. stary poczciwy konik na biegunach odzyskał dawną świetność?

Powłoka bezpieczna dla dziecka

Zacznij od oczyszczenia zabawki, ponieważ powierzchnia, którą zamierzamy malować, musi być czysta, sucha i gładka. Dokładnie odkurz przedmiot, tłuste plamy przemyj benzyną ekstrakcyjną, a resztki starego, łuszczącego się lakieru usuń za pomocą papieru ściernego i doszlifuj nim dokładnie wszelkie nierówności. Następnie pomaluj konika łatwą w aplikacji Lakierobejcą Dekoracyjno-Ochronną Super Wydajną w kolorze Wiąz Amerykański S07 marki Vidaron. Ten wysokiej jakości produkt bazuje na żelowej formule, dzięki której nie kapie i nie spływa z pionowych powierzchni. Lakierobejca ta charakteryzuje się wysoką elastycznością, tworząc transparentną, niezwykle trwałą powłokę o satynowym połysku i odporną na działanie promieni UV. Co najważniejsze przy renowacji drewnianych przedmiotów przeznaczonych dla dzieci, jest produktem całkowicie bezpiecznym i przyjaznym dla najmłodszych, ponieważ posiada certyfikat Bezpieczeństwa Zabawek.

Dziecko bujające się na koniu na biegunach

Dzięki Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej Super Wydajnej marki Vidaron odnowienie drewnianych skarbów jest niezwykle proste i przyjemne, więc możesz to zrobić spokojnie w swoim własnym domu, nawet jeśli nie jesteś zapalonym majsterkowiczem. Taki zreanimowany skarb można bez przeszkód przekazać nawet najbardziej wytrwałym podgryzaczom zabawek.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie