Wróć do artykułów

Dąb Bielony, kolor w skandynawskim stylu - stwórz skandynawski klimat w swoim otoczeniu

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Styl skandynawski przebojem wdarł się do europejskich domów i mieszkań. Jego powodzenie jest w głównej mierze wynikiem jego prostoty: przestrzeń, biel, światło. Skandynawskie wnętrza są jasne i świetliste, a dzięki białym ścianom, jasnym podłogom i prostym meblom pomieszczenia wydają się być większe niż w rzeczywistości.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Dominują w nich naturalne materiały: drewno, len, wiklina. Urządzenie mieszkania czy choćby salonu w skandynawskim stylu ma jednak swoje wady: designerskie meble czy białe podłogi są po prostu drogie. Na szczęście dzięki lakierom, bejcom i impregnatom marki VIDARON, dostępnym w odcieniu bielonego dębu, z łatwością i niewielkim kosztem można przerobić stare podłogi, meble i dodatki na nowoczesne i designerskie.

Odnowienie podłogi

Naturalne, jasne podłogi są podstawą skandynawskiego stylu. Najłatwiej zmienić kolor podłogi drewnianej – wystarczy cyklinowanie i pomalowanie odpowiednim preparatem. Świetnie sprawdzi się tu Bejca VIDARON w kolorze bielonego dębu. Bazuje ona na unikalnym połączeniu rozpuszczalników o niskiej zawartości aromatów z naturalnymi olejami. Produkt równomiernie wnika w drewno i nie podnosi jego włókien – dzięki temu powierzchnia jest gładka. Jednolicie barwi drewno, nie pozostawiając plam na jego powierzchni. Jest wyrobem szybkoschnącym i łatwym w aplikacji. Oprócz tego, że na długo zabezpieczy podłogę , to nada jej piękny, pożądany odcień.

Biała podłoga w sypialni

Bejca pięknie podkreśla naturalne słoje drewna. W taki sam sposób można odnowić także starą, modną trzydzieści lat temu boazerię – wyszlifowana i pomalowana w kolorze jasnego dębu zyska zupełnie nowe oblicze, idealnie pasujące do skandynawskiego designu.

Renowacja mebli

W zasadzie nie ma takich mebli, których nie da się przerobić. Nieważne czy są to meble ogrodowe czy meble wewnętrze. Wystarczy przeszlifować drewno szlifierką lub papierem ściernym o odpowiedniej ziarnistości, uzupełnić ewentualne ubytki Szpachlą Do Drewna VIDARON i pokryć powierzchnię odpowiednim preparatem.

Dąb Bielony
W przypadku mebli ogrodowych dobrym wyborem będzie VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy. To nowoczesny Impregnat przeznaczony do zabezpieczania surowego drewna i materiałów drewnopochodnych. Nadaje impregnowanym elementom eleganckie matowe wykończenie, podkreślające naturalny rysunek słojów drewna. W połączeniu z Impregnatem Ochronnym VIDARON zapewnia 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony.
Do elementów wewnętrznych będzie idealna Lakierobejca VIDARON. To wysokiej jakości Lakierobejca, zapewnia łatwość i wygodę w stosowaniu. Charakteryzuje się ograniczonym kapaniem, pryskaniem i spływaniem z powierzchni pionowych. Nadaje drewnu trwały, atrakcyjny kolor oraz wygląd. Tworzy na powierzchni transparentne, elastyczne powłoki o pięknym połysku.

Przeróbka elementów dekoracyjnych

Z preparatami VIDARON w kolorze bielonego dębu bez trudu można nadać skandynawski „look” starym ramom obrazów, lampom, zegarom.

Dodatki do wnętrza w kolorze bielonego dębu

Wystarczy odrobina chęci i trochę wolnego czasu, aby niemodne drobiazgi zamienić w designerskie dodatki – wystarczy zeszlifować stare warstwy farby lub lakieru i pokryć powierzchnie bejcą lub lakierobejcą. Zmiany będą z całą pewnością efektywne, a odnowione przedmioty niepowtarzalne.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Ogród w stylu skandynawskim - najlepsze aranżacje

Ogród w stylu skandynawskim - najlepsze aranżacje

Przeczytasz w 4 min

Taras w stylu skandynawskim − jak go urządzić?

Taras w stylu skandynawskim − jak go urządzić?

Przeczytasz w 6 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie