Wróć do artykułów

Drewniane elementy w ogrodzie w stylu wiejskim

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Ogród w stylu wiejskim to przestrzeń, która przywołuje tęsknotę za dzieciństwem i latem spędzanym u babci na wsi. Beztroska, spokój i czas, który płynie wolniej to skojarzenia, które warto wziąć pod uwagę aranżując wiejski ogród. Oprócz pękatych róż i słoneczników zadbaj o drewniane vintagowe meble, wiklinowe kosze, gliniane donice, drabiny. Pamiętaj, że tworzysz swoisty wehikuł czasu, który przeniesie Cię w świat dziecięcego, błogiego relaksu. Postaw na autentyczność i prostotę, ale z odrobiną komfortu, by herbata w porcelanowej filiżance pita na świeżym powietrzu, smakowała jeszcze lepiej. Zobacz nasze wskazówki, jak zaprojektować ogród w stylu wiejskim i cieszyć się sielsko-anielskim klimatem po wyjściu przed dom.

Posiłki pod gołym niebem

Wiejski ogród nie byłby kompletny bez miejsca przeznaczonego na posiłki pod gołym niebem. Drewniana ława z surowego drewna i drewniane siedziska to niezbędne elementy wiejskiego podwórka przed domem. Gdzie indziej obiad smakuje tak dobrze, jak nie przy stole pod drzewem, dającym cień podczas lipcowych upałów? Zestaw mebli, o którym mowa, nie powinien jednak zachwycać nowością. Surowe, postarzane drewno ze wszystkimi niedoskonałościami, nadgryzione zębem czasu jest doskonałym materiałem. Pomalowane Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron w kolorze L01 Bezbarwny będzie wartością dodaną do biesiady w gronie najbliższych.

 

Zaciszna altanka

Altana to kolejny charakterystyczny punkt na mapie wiejskiego ogrodu. Takiej małej kryjówki przed słońcem czy ciepłym deszczem nie da się nie kochać. Drewniana altana to również idealne miejsce na relaks pod koniec dnia i długie rozmowy z przyjaciółmi. Decydując się na taką budowlę, pamiętaj o odpowiedniej ochronie drewna. W tym celu zagruntuj ją najpierw Impregnatem Ochronno-gruntującym a następnie zaimpregnuj Impregnatem Ochronno-Dekoracyjno-Powłokotwórczym Vidaron, np. w kolorze Sekwoja Kalifronijska V07.

Drewniana altana

Oryginalne kwietniki

Bujna roślinność i mnogość kwiatów – naturalna dekoracja, która nie ma sobie równych na wsi. Można jednak ją dodatkowo wyeksponować za pomocą pięknych kwietników. Wiklinowe kosze są w tym temacie bezkonkurencyjne. Wysoce ozdobne i wykonane z naturalnego materiału to idealne dodatki do kwiatów. Jeśli chcesz cieszyć się takim koszem dłużej, pokryj go Lakierem Zewnętrznym Vidaron, który chroni lakierowane powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem wody, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią.

Kwietnik z wikliny

Moda na własne uprawy

Wieś kojarzy się również ze świeżymi warzywami prosto z grządki. Nawet jeśli mieszkasz w mieście, możesz mieć przed domem własne, ekologiczne uprawy. Nie potrzebujesz kawałka ziemi rolnej, a jedynie drewnianych skrzyni, w których zasiejesz ulubione jarzyny i zioła. Na samym początku budowy skrzyń pamiętaj, by drewniane deski dokładnie oczyścić i oszlifować, a następnie zaimpregnować Pokostem Lnianym Vidaron.

Drewniane skrzynie na rośliny

Jak u babci na wsi

Czym byłoby wiejskie podwórko bez drewnianego płotu? Tego typu ogrodzenie rządzi się swoimi prawami – przede wszystkim sztachety nie muszą być identyczne. Różnorodność desek dodaje bowiem uroku i podkreśla prostotę i naturalność, a piwonie i malwy przy takim płocie prezentują się jeszcze piękniej. Jeśli marzy Ci się płot z drewna z odzysku, w celu jego pielęgnacji i ochrony, użyj  Impregnatu Ochronno-Dekoracyjnego Ogrodowego Vidaron dedykowanego do odnawiania wcześniej malowanych elementów drewnianych w ogrodzie, np. w kolorze R03 Mahoń.

 

Jak widzisz, przepis na ogród w wiejskim stylu jest bardzo prosty. Zamknij oczy, przywołaj wspomnienia z wakacji u babci i zamieniaj swój ogród w sentymentalną przestrzeń bogatą w rośliny i drewno chronione produktami marki Vidaron.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie