Wróć do artykułów

Ogród w stylu skandynawskim - najlepsze aranżacje

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Styl skandynawski to bardzo modny trend, którego wpływy widać w wielu dziedzinach życia, jak moda, muzyka, czy jedzenie. Najbardziej jednak jest on zauważalny w projektowaniu wnętrz. Charakterystyczna oszczędność w wyposażeniu i dekoracjach, szeroka paleta szarości i złamanych bieli, prostota form i sterylność nadając wnętrzom subtelną elegancję, podbijają serca miłośników designu. Jeśli jesteś jednym z nich, co powiesz na urządzenie swojego ogrodu w stylu skandynawskim? Dzięki przemyślanej kombinacji drewnianych mebli i dekoracji oraz łatwych w utrzymaniu roślin stworzysz małą, urokliwą Skandynawię tuż pod swoim oknem. Za główne wytyczne postaw sobie minimalizm, prostotę i naturalność. Czyste linie i stonowane kolory pomogą Ci stworzyć ogród z klasą, emanujący spokojem i świeżością.

Relaks blisko natury

Dobrze zaaranżowana przestrzeń na zewnątrz może pełnić podobną funkcję do salonu wewnątrz domu. W ciepłe i pogodne dni przenieś zatem swoją strefę relaksu do ogrodu, urządzając taras sprzyjający regeneracji sił. Skandynawska prostota nadaje się do tego idealnie, dlatego wybierz naturalne materiały. Drewniany podest i krzesła, wiklinowa sofa oraz gliniane donice wspaniale wkomponują się w zieleń pnączy na drewnianym ogrodzeniu i roślin wokół budujących atmosferę odosobnienia.

Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić budując taras, to odpowiednie zabezpieczenie desek odpowiednim preparatem. W tym celu pomaluj drewnianą powierzchnię Olejem Do Tarasów Vidaron, który pielęgnuje i chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi, ogranicza zabrudzenia i pękanie jego powierzchni oraz zapewnia półmatowe wykończenie podkreślające piękno drewna. Możesz wybrać jeden z pięciu kolorów. My zdecydowaliśmy się na T01 Bezbarwny.

Jasna ławka zaimpregnowana olejem

Pomysły na ogrodowe aranżacje

Minimalizm nie oznacza całkowitego braku dekoracji. Ważne jednak, by zachować w nich umiar i prostotę. Warto stworzyć w swoim skandynawskim ogrodzie kącik, który będzie ozdabiał przestrzeń. W tym celu wykorzystaj przedmioty typowe dla takiego miejsca. Z drewnianej drabiny, metalowych konewek, wiklinowego kosza, czy drewnianych mebli można wyczarować wspaniałe kompozycje. Aby zabezpieczyć dekoracje z drewna przed niszczeniem na skutek działania promieni słonecznych i deszczu oraz przed pleśnią, grzybami i glonami użyj odpowiedniego preparatu konserwującego drewno Olej Do Mebli Ogrodowych Vidron, który chroni i odżywia drewno. W naszej aranżacji użyliśmy oleju w kolorze M05 Antracyt Szary.

Dekoracyjny kącik w ogrodzie

Jeśli płot to biały

Biały płot wokół posesji i kontrastująca z nim ciemna elewacja budynku to charakterystyczny widok w północnej Europie. To również wspaniała inspiracja dla wszystkich, którzy szukają oryginalnego pomysłu na ogrodzenie. Biały prosty drewniany płot jest urzekającą ozdoba ogrodu. Decydując się na tego typu dekorację, nie zapomnij pomalować go Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron w kolorze Dąb Bielony L17, który zapewnia trwała i elastyczna powłokę oraz zapobiega negatywnym skutkom działania warunków atmosferycznych. Dzięki temu przez długi czas będziesz mógł się cieszyć pięknym wyglądem i bardzo dobrym stanem swego białego płotu płotu.

Jasny płot z doniczkami

Gdy brak dużego ogrodu

Jeśli nie masz miejsca na realizację pomysłów wymagających większej przestrzeni, możesz w skandynawskim stylu zaaranżować okna oraz pas ziemi przy samej elewacji. Zobacz, jak pięknie mogą ozdobić Twój dom drewniane okiennice oraz kwiaty w glinianych donicach. Nasze okiennice pokryliśmy Renowacyjnym Impregnatem Do Drewna Vidaron w kolorze R12 Lazurowy. Produkt ten jest idealny do odnawiania wcześniej malowanych elementów drewnianych i przeprowadzania szybkich renowacji.

Aranżacja pasa zieleni przy domu

Weekend na działce

Mieszkasz w bloku, ale posiadasz działkę pod miastem? Mały letniskowy domek w stylu skandynawskim wpisany w krajobraz na pewno będzie dodatkowym powodem, by częściej spędzać weekendy na łonie natury. Ciemna drewniana elewacja, białe framugi okienne, jasne drzwi, ceramiczna dachówka i domek jak z Doliny Muminków gotowy. Jeśli właśnie ten pomysł zamierasz zrealizować na wiosnę, nie zapomnij pokryć drewna Impregnatem Ochronno-Dekoracyjno-Powłokotwórzym Vidron w kolorze Klon Kanadyjski V14, który skutecznie zabezpiecza surowe drewno przed UV, wodą, wilgocią oraz tworzy dekoracyjną powłokę z eleganckim matowym wykończeniem, podkreślającym naturalny rysunek słojów drewna.

Domek na działce

Styl skandynawski ma w sobie dużo uroku i może być ciekawą inspiracją przy urządzaniu przestrzeni przed domem. Decydując się na drewniane elementy aranżacji, pamiętaj o odpowiedniej ochronie drewna produktami Vidaron.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie