Wróć do artykułów

Drewniana, nowoczesna kuchnia - 5 najlepszych inspiracji

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

W samym sercu każdego domu jest kuchnia. Dobrze zbudowana, atrakcyjna wizualnie i praktyczna kuchnia definiuje dom i jego mieszkańców. Jako jedno z najbardziej dostępnych pomieszczeń, ma zasadnicze znaczenie dla wszystkich, nie tylko dla jednego, gotującego mieszkańca rodziny. Jest również miejscem, w którym niejednokrotnie przyjmuje się gości, dlatego warto zadbać o jej wyjątkowy wystrój. Styl na który się zdecydujesz zależy od upodobań Twoich i Twojej rodziny. Jeśli lubicie drewno i szukacie inspiracji na kuchnię, w której motywem przewodnim jest właśnie ten materiał, spójrzcie na nasze propozycje aranżacyjne.

Klimat loftu

Drewno bardzo dobrze odnajduje się we wnętrzach imitujących pofabryczne lofty. Industrialny charakter przestrzeni uzyskasz komponując przestrzeń z cegieł, betonu, dużej ilości metalowych elementów i oczywiście z drewna. Aby drewno służyło jak najdłużej i nie niszczało wraz z upływającym czasem, należy je odpowiednio zaimpregnować.  W tym celu użyj Impregnatu Ochronno-Dekoracyjnego Powłokotwórczego VIDARON. W naszej aranżacji drewno pomalowaliśmy preparatem w kolorze Teak Naturalny V05. Impregnat ten skutecznie zabezpiecza drewno i materiały drewnopochodne oraz ma świetne właściwości dekoracyjne. Tworzy eleganckie matowe wykończenie, podkreślając naturalny rysunek słojów.

Drewniana kuchnia w klimacie loftu

Ocieplona nowoczesność

Nowoczesność we wnętrzach niektórym może kojarzyć się z chłodem. Proste kształty, minimalizm, dużo metalu, szkła i tworzyw sztucznych rzeczywiście przywodzą na myśl zimne przestrzenie. Jednak to tylko mit, ponieważ nowoczesna przestrzeń może być przytulna. Jednym ze sposobów na  ocieplenie nowoczesnej kuchni jest wprowadzenie do niej elementów z drewna. Nasza kuchnia zyskała przyjemniejszy charakter dzięki drewnianym frontom mebli. Do ich zabezpieczenia użyliśmy Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej VIDARON w kolorze Dąb Bielony L17. Lakier ten zapewnia trwałą i elastyczną powłokę i skutecznie chroni drewno przed wnikaniem wody i wilgoci, zatem idealnie nadaje się do kuchni.

Drewno w nowoczesnej kuchni

Kamień + drewno

Ciekawym rozwiązaniem, a na pewno pięknym, jest kuchnia, w której w odpowiednich proporcjach połączymy chłód kamienia z ciepłem drewna, uzyskując aranżację nawiązująca do surowości natury. Jednak dzięki doborowi materiałów w efekcie uzyskamy w kuchni ducha natury ujarzmionej. W naszej propozycji kamień zdobi ściany w  postaci grafitowych cegieł, natomiast dół kompozycji - podłoga i wsypa kuchenna - jest cały z drewna. Drewno to zabezpieczyliśmy Bejcą Do Drewna VIDARON w kolorze Palisander Królewski B08. Dzięki niej uzyskaliśmy piękny efekt dekoracyjny w bardzo łatwy i szybki sposób. Powstałe transparentne powłoki o jednolitym wybarwieniu podkreślają naturalne piękno drewna.

Połączenie drewna i kamienia w kuchni 

Skandynawskie szarości

Miłośnicy stylu skandynawskiego dobrze wiedzą jak dużą rolę odgrywa w nim drewno, dlatego jest on dobrym pomysłem dla szukających inspiracji na drewnianą kuchnię. Sterylne, minimalistyczne przestrzenie skandynawskich wnętrz lubią biel i jasne naturalne barwy. Prezentowana przez nas kuchnia utrzymana jest w szarościach. Drewniane elementy wystroju zabezpieczyliśmy Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym VIDARON w kolorze Antracyt Szary V16, dzięki czemu uzyskaliśmy eleganckie, dekoracyjne, matowe wykończenie.

 Kuchnia w stylu skandynawskim z drewnem

Doskonała jak sama natura

Kto powiedział, że kuchnia nie może być cała z drewna? Człowiek czerpiąc z natury wie, że inspiruje się tworem doskonałym. Dlatego kuchnia, w której zdecydowanie dominuje drewno, jest doskonałym zamysłem. Tworząc naszą aranżację chcieliśmy, by była ona jak najbardziej naturalna, dlatego meble pokryliśmy bezbarwną wersją Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej Super Wydajnej  w kolorze Bezbarwny S01. Subtelne, ażurowe, metalowe krzesła oraz duże okna w ciemnej ramie dodają delikatnego pazura przestrzeni.

Naturalna kuchnia w drewnie

Drewno zawsze jest trafionym pomysłem na aranżację, nie tylko kuchni. Jednak decydując się na ten materiał, musisz mieć pewność, że zapewniasz mu właściwą ochronę. Odpowiednie zabezpieczenie drewna uzyskasz zawsze dzięki preparatom dedykowanym do drewna marki VIDARON.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie