Wróć do artykułów

Jaki kolor ogrodzenia wybrać? Porady i inspiracje

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Ogrodzenie posesji ochrania ją przed intruzami, ale stanowi też jej wizytówkę – to pierwsze, co widzimy trafiając pod konkretny adres. Możliwości odgrodzenia się od świata jest wiele, ale ogrodzenie drewniane to nigdy nie nudząca się klasyka. Gdyby jednak przesycenie naturalnym kolorem drewna pojawiło się, dzięki bejcom, lakierobejcom i impregnatom ochronno-dekoracyjnym Vidaron można nadać płotowi nowe życie. I nowe kolory. Dzięki nim ogrodzenie stanie się ozdobą podwórka i domu. Oto nasze propozycje.

Uwaga, zły pies

Chcąc nadać ogrodzeniu powagi, warto nadać mu ciemny kolor. Świetnie sprawdzi się tu bejca w kolorze antracytu oraz lakierobejce i impregnaty w odcieniach bliskich czerni. Płot o takim zabarwieniu sprawi, że posesja będzie wyglądała na mniej dostępną, dlatego jeśli nie jesteś szczególnie gościnny i chronisz swoją prywatność – postaw na ogrodzenie w ciemnych kolorach.

Płot w ciemnym kolorze

Całości dopełni tabliczka „Uwaga, zły pies” – z okazałym brytanem biegającym po podwórku spokój we własnym ogrodzie masz gwarantowany, intruzi będą trzymać się od ciebie z daleka.

Graj w zielone…

Zupełnie inne wrażenie będzie robił płot w odcieniach oliwkowej zieleni lub w kolorze świerku tatrzańskiego. Wiosną i latem idealnie zgrany z zielonym otoczeniem, zimą będzie wyglądał pięknie, przypominając o cyklicznym odradzaniu się przyrody. I nie będzie to miało nic wspólnego z zielonym osadem na drewnie! Prepraty Vidaron chronią drewno przed takimi niespodziankami.
Malowanie płotu na zielono

Zieleń bardziej intensywna, jasna lub szmaragdowa, nada ogrodzeniu radosny, oryginalny wygląd.

… i niebieskie

Równie oryginalne będzie zastosowanie na ogrodzeniu odcieni niebieskiego – tych jasnych i ciemnych, wręcz granatowych. Taki płot będzie widoczny już daleka. Ten jasny dając sygnał, że za nim zaczyna się inny, weselszy świat. Ten ciemny, granatowy, powie otoczeniu, że mieszkańcy posesji to ludzie eleganccy i wyważeni. W obu przypadkach efekt będzie naprawdę wyjątkowy – niebieski to kolor, który najmocniej odcina się od zieleni i brązów.

Romantycznie

Jeśli w twojej duszy kryje się romantyczka, pomaluj płot na biało lub kremowo. Takie ogrodzenie świetnie pasuje do posesji w stylu Ani z Zielonego Wzgórza, przywodzi też na myśl klimaty nadmorskie. Nie bój się, że białe ogrodzenie szybko straci na urodzie – malowanie drewna dobrej jakości preparatami dekoracyjno-ochronnymi sprawia, że powierzchnie drewniane na długo pozostają ładne i świeże.

Malowanie płotu na biało

I z pazurem

Mentalnie daleko ci do romantyczki? W duszy grają ci bardziej gorące rytmy? Postaw na odcienie czerwieni: klon, mahoń, cedr czerwony. Te szlachetne i energetyczne kolory sprawią, że płot będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo zarówno latem, jak i zimą.
Ogrodzenie w odcieniach czerwieni

Drewno jest piękne, pozostawienie jego naturalnego koloru jest zawsze dobrym wyborem, ale jeśli chcemy coś zmienić, wyróżnić swoją posesję w otoczenia, warto jest nadać płotowi nowy sznyt. Drewniane ogrodzenie pomalowane na kolorowo nabierze zupełnie innego niż dotąd wyrazu.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 3 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie