Wróć do artykułów

Drewniana podłoga na balkonie w bloku – jakie drewno wybrać?

Przeczytasz w 0 min
Udostępnij

Balkon może być ogrodem i miejscem relaksu. Wprowadzenie do niego elementów o naturalnym charakterze stworzy przyjazny klimat. Podłoga jest ważną częścią tego pomieszczenia. Sprawdź, jakie drewno najlepiej pasuje do podestu na Twoim balkonie.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Drewno na balkonie – jakie wybrać

• Jak położyć drewno na balkonie

• Sposób pielęgnacji drewnianej podłogi na balkonie

Podłoga może okazać się ulubionym miejscem do siedzenia i patrzenia w gwiazdy. Zobacz, jak położyć drewno, aby balkon stał się Twoją oazą na długie lata.

Jasna drewniana podłoga na balkonie

Drewno na balkonie – jakie wybrać?

To surowiec bardzo funkcjonalny, który buduje ciepły klimat i wycisza. Ponieważ to materiał, który jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, zastosuj do jego zabezpieczenia Olej do drewna VIDARON, który wzmacnia i mocno odżywia surowiec. Podłoga drewniana powinna być zrobiona z takiego rodzaju materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i większą odpornością na uszkodzenia. Popularne w zastosowaniu są:

• dąb,

• modrzew,

• świerk,

• sosna.

Relaks na balkonie z drewnianą podłogą

Jak położyć drewno na balkonie?

Pamiętaj, że drewniana podłoga pracuje i dlatego ważne jest, by zostawić odrobinę miejsca na rozkurczanie i skurczanie desek. Trwałość zapewnią minimalne przerwy pomiędzy jedną a drugą z nich. Zbyt mocne przyleganie do siebie może powodować ryzyko wypaczania się podestu. Najczęściej drewniane deski na balkonie montuje się na:

• drewnianych belkach,

• klinach,

• papie.

Zwykle klei się je po prostu do podłogi lub mocuje na kołki rozporowe. Ważne jest to, żeby poziom podłogi balkonowej był niższy od pokojowej. Postaraj się, żeby te poziomy nie różniły się aż tak bardzo. Jeśli podłoga na balkonie jest niższa o 6 cm, ułóż ją na legarach. Jeśli różnica w poziomie jest mniejsza, możesz zamontować drewniane podesty. Drewno na balkon nie może być ani za suche, ani za mokre.

Drewniana podłoga na balkonie

Sposób pielęgnacji drewnianej podłogi na balkonie

Regularna dbałość o drewnianą podłogę na balkonie zapewni długoletnią estetykę powierzchni. Podstawą jest zabezpieczenie surowca poprzez impregnowanie i nasączenie olejem. Impregnat chroni przed zmianą koloru i pleśnią. Zanim zamontujesz podłogę, pokryj materiały preparatem ze wszystkich stron. Kiedy wyschną, przystąp do nasączania olejem. To dodatkowa warstwa ochronna. Olej do drewna VIDARON zawiera szlachetny wosk Carnauba, który wnika głęboko w surowiec, wzmacnia go i tworzy piękną, naturalną powłokę. To produkt, który uodparnia drewno na glony i grzyby pleśniowe. Zabezpiecza przed wilgocią i promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj, aby w upalne dni, zraszać podłogę wodą.

Deski na balkonie

Podłoga drewniana na balkonie przewodzi ciepło i jest miłym podłożem dla stóp. Czyni balkon miejscem przyjaznym i klimatycznym. Drewniane donice czy też meble dodatkowo podkreślą urok miejsca. Pamiętaj o impregnowaniu i olejowaniu desek, a wtedy będziesz cieszyć się piękną podłogą na balkonie przez długie lata.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie