Wróć do artykułów

Drewniana ściana w salonie lub sypialni - 5 najciekawszych inspiracji

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Drewniana ściana to idealny wybór, jeśli chcesz mieszkać w przytulnym i wyjątkowym domu. Rozgrzewa przestrzeń za łóżkiem, na którą patrzymy codziennie przed pójściem spać, ociepla aranżację salonu lub wyznacza określoną strefę w pomieszczeniu. Drewno na ścianie jest nietuzinkowym rozwiązaniem dekoracyjnym i zawsze zwraca na siebie uwagę, podkreślając ciepłą atmosferę domu i nadając pomieszczeniom przyjemny wygląd. Zobacz kilka przykładów aranżacji salonów i sypialni, w których ściany wyróżniają się drewnianym wykończeniem.

Ściana i zabudowa w jednym

Drewniana ściana pod telewizor to piękna ozdoba tego salonu. W tym przypadku ściana płynnie przechodzi w drewnianą zabudowę, która z jednej strony pełni funkcję przechowywania, z drugiej tworzy odrębną strefę pomieszczenia we wnęce. Ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie ciepłego drewna do aranżacji utrzymanej w chłodnej kolorystyce. Biele i szarości harmonizują z odcieniem Sekwoi Kalifornijskiej L07 Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej Vidaron. Żółte i turkusowe akcenty ożywiają pokój.

Ściana z drewna w salonie

Wszędzie drewno

Myśląc o drewnie na ścianie nie musisz ograniczać się jedynie do jednej ściany. Zobacz jak wyjątkowo i tajemniczo wygląda salon, w którym drewno pokrywa wszystkie powierzchnie, nawet sufit. W takim wnętrzu najlepiej prezentują się ciepłe kolory ziemi, jak beże, brązy, czy ugry oraz naturalne materiały. W naszej realizacji żółta kanapa stanowi mocny akcent kolorystyczny, który rozprasza jednolite tło drewnianych desek pomalowanych Lakierobejcą Dekoracyjno-Ochronną Super Wydajną w kolorze Dąb Jasny S02.

Pomieszczenie w drewnie

Jak w wiejskiej chacie

Drewno kojarzy się z rustykalnym wystrojem wnętrza. Dlatego doskonale odnajduje się wśród naturalnych materiałów. Oprócz drewnianej ławy widzisz tu wiklinowy kosz, wełniany koc, wianek z głogu, skórzane stare walizy, drewniane latarenki. Wszystkie te przedmioty wyglądają jeszcze ciekawiej na tle wyjątkowej ściany z drewnianych desek pomalowanych Bejcą Do Drewna Vidaron w kolorze Dąb Rustykalny B07 i dodatkowo pokrytych Lakierem Akrylowym Vidaron. Ich poziome ułożenie sprawia, że pomieszczenie wydaje się być szersze, tym samym bardziej przestronne i niższe, co czyni je bardzo przytulnym.

Ściana wyłożona deskami

Płyta OSB we wnętrzu

Co powiesz na drewno na ścianie w sypialni? Tym razem proponujemy Ci niezwykłe rozwiązanie w postaci zwykłej wiórowej płyty OSB. Użyte w kontekście wybranego przez nas wyposażenia wygląda na prawdziwie nowoczesną dekorację. Dodatkowego uroku dodaje pokrywający ją Lakier Akrylowy Vidaron. Minimalistyczny styl, proste geometryczne linie i stonowana paleta kolorystyczna czynią z tego pokoju sypialnię marzeń, w której nawet rower znajdzie swoje miejsce, pełniąc funkcję ozdobną.

Płyta OSB na ścianie za łóżkiem

W sypialni zamiast tapety

Wiele osób urządzając sypialnię decyduje się na ściany pomalowane farbą oraz na pokrycie jednej z nich tapetą, najczęściej tej za łóżkiem. My tapetę zamieniliśmy na wyraziste drewniane panele z widocznym rysunkiem słojów i sęków. Dzięki naturalnej teksturze zbędne są jakiekolwiek obrazy, czy grafiki. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter drewna, pomalowaliśmy je Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron w kolorze Teak Naturalny L05. Ciepła barwa produktu ogrzała biele i szarości pozostałych elementów wystroju.

Drewniane panele w sypialni

Użycie drewna w formie pokrycia ściennego to nie tylko ciekawe rozwiązanie dla szukających pomysłu na nową aranżację przestrzeni. To również łatwy i kreatywny sposób na szybki remont wnętrza bez konieczności wprowadzania dużych zmian.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie