Wróć do artykułów

7 pomysłów na sypialnię na poddaszu w drewnie - najlepsze inspiracje

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Drewno to chyba najbardziej uniwersalny materiał do wnętrz, który nigdy nie wychodzi z mody. Wyjątkowo dobrze sprawdza się ono w sypialni, wpływając na domowników wyciszająco i uspokajająco. Oto 7 pomysłów na aranżację sypialni na poddaszu w drewnie - przeczytaj i wykorzystaj je tak, jak chcesz!

Sypialnia na poddaszu w drewnie to marzenie wielu osób. Nic w tym dziwnego, gdyż drewno, jako materiał estetyczny i naturalny, świetnie nadaje się do aranżacji tego typu wnętrz. Różnorodne kolory, usłojenie i rodzaje wykończenia dają niesamowity efekt, pozwalając ci niemal dowolnie komponować wyposażenie twojej sypialni. Jeśli potrzebujesz jednak drobnej inspiracji, przeczytaj poniższy poradnik, w którym zdradzamy aż 7 ciekawych sposobów na sypialnię na poddaszu w drewnie!

1. Drewno w sypialni na poddaszu - stropy z drewna

Jeśli zależy ci na prawdziwym efekcie “wow”, projektując sypialnię od zera, możesz uwzględnić w niej drewniane stropy. Te duże, drewniane elementy podtrzymujące sufit wprowadzą wyjątkową atmosferę, stanowiąc inspirację dla kolejnych pomysłów.

Sufit cały w drewnie

Pamiętaj, że planując wykonanie drewnianych stropów, należy je zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników. W tym celu niezastąpiona okaże się Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Superwydajna Vidaron. Preparat wystarcza na pokrycie aż 30 mkw./l i tworzy trwałą i elastyczną powłokę, która ochroni drewno na długi czas.

2. Sypialnia na poddaszu w drewnie - dekoracyjne elementy

Drobne szczegóły potrafią zmienić obraz całości - jeśli kiedykolwiek wcześniej dekorowałeś wnętrze, na pewno się z tym zgadzasz. By stworzyć przytulny nastrój w swojej sypialni na poddaszu, wstaw tam kilka drewnianych elementów, które będą miały dekoracyjny charakter. Może to być np.:

• drewniana lampka nocna

• figurki z drewna

• drewniane doniczki

• półki z drewna

• drewniane ramki na zdjęcia

• i wiele innych…

3. Drewno na ścianie w sypialni

Jeśli masz pomysł na drewno na ścianie w sypialni na poddaszu, to twoje sanktuarium snu stanie się prawdziwą ostoją spokoju. 

Drewno na ścianie

Żeby boazeria drewniana wyglądała jednak nowocześnie i była trwała, do jej zabezpieczenia przyda ci się Lakier Akrylowy do Drewna Vidaron.

Preparat ten tworzy na powierzchni drewna trwałą powłokę, cechuje się też podwyższoną odpornością na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i plamy. To jednak nie koniec - Lakier Akrylowy do Drewna Vidaron doskonale uwydatnia piękno naturalnego drewna, dzięki czemu drewniana ściana w twojej sypialni zyska niepowtarzalny, ale subtelnie naturalny charakter. Co najlepsze, ten lakier jest suchy już po 1 godzinie, dzięki czemu po zamontowaniu drewnianej ściany bardzo szybko będziesz mógł wprowadzać do sypialni inne elementy wyposażenia.

4. Drewniane drzwi

Nic tak nie dodaje sypialni uroku, jak zamontowanie tam drewnianych, solidnych drzwi (oczywiście w naturalnym kolorze pasującym do reszty wyposażenia). Ten element może mieć przecież nie tylko praktyczny, ale bardzo dekoracyjny charakter, dodający elegancji każdemu wnętrzu. Drzwi możesz pomalować na dowolny kolor, np. biały, wówczas pomieszczenie zyska bardziej elegancki charakter.

Drzwi z drewna

5. Drewniane framugi okien

Przyznasz, że jeśli chodzi o drewno w sypialni na poddaszu, to nic nie robi tutaj takiego wrażenia, jak… drewniane framugi okien. Ten element może być z początku niedoceniany, ale wykonanie go właśnie w drewnie znacząco poprawia wygląd całej sypialni. A przecież okna na poddaszu szczególnie rzucają się w oczy, stanowiąc nieodłączny element całej aranżacji.

6. Drewniane schody

Schody nie są być może bezpośrednim elementem każdej drewnianej sypialni, ale często zdarza się, że stanowią z nią nieodłączną całość. Same w sobie, schody z drewna są zaś jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów w domu, który stanowi o dobrym guście właścicieli. Niech każdy, kto zmierza na górę do twojej sypialni, stąpa więc po prawdziwych schodach z drewna!

Drewniane elementy na poddaszu

7. Drewniane meble

Sypialnia na poddaszu w drewnie nie ma racji bytu, jeżeli nie znajdą się w niej porządne drewniane meble z prawdziwego zdarzenia. Szczególnie ważne jest tutaj królewskie łóżko, które stanowi najważniejszy wizualny punkt sypialni. Oprócz tego wprowadź także drewnianą komodę, szafki i co tylko dusza zapragnie!

Wiesz już, że pomysłów na drewno w sypialni na poddaszu może być cała masa. Nie zapomnij jednak, że każdy element, który samodzielnie montujesz, musi być odpowiednio zabezpieczony lakierobejcą lub odpowiednim lakierem. Powodzenia!

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie