Drewniane belki na suficie - najciekawsze aranżacje

Sufit pomalowany śnieżnobiałą farbą, to klasyczna forma aranżacji stropu. Chciałbyś przełamać ten schemat? Potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy, że umieścisz drewniane belki na suficie, a stworzysz stylową aranżację stropu. Przejrzyj nasze inspiracje i zobacz, jak ciekawie wykorzystać belki dekoracyjne.

Drewniane belki w jadalni

Na etapie planowania wystroju wnętrza, skupiamy się na kolorze ścian czy rodzaju podłóg. Rzadko kiedy bierzemy pod uwagę wygląd sufitu. To wręcz naturalne, że będzie on biały. A wcale nie musi tak być. Chociaż śnieżnobiały strop jest najbardziej uniwersalnym i popularnym wyborem, to nie jedyna możliwość wykończenia sufitu.

Opcji, pozwalających na przełamanie schematu, jest kilka. Do grona najciekawszych należą belki sufitowe. Drewniane elementy nie tylko nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia i przykuwają wzrok już od przekroczenia progu, ale także ocieplają wnętrze, czyniąc je bardzo przytulnym. Szukasz pomysłu na to, jak i gdzie wykorzystać drewniane belki na suficie podczas aranżacji wnętrza? Skorzystaj z jednej z naszych inspiracji.

Do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz

Sufit, który zdobi belka stropowa, czyni pokój bardzo przytulnym. Sprawia, że pomieszczenie nabiera rustykalnego charakteru, przywołując w wyobraźni obraz starych, drewnianych chat. Wystrój mieszkania, utrzymany właśnie w stylu wiejskim, najbardziej uwydatni belki sufitowe. Drewniane elementy, umieszczone na stropie, doskonale połączą się także z bielą wnętrz skandynawskich, czy minimalistyczną przestrzenią loftu. Belki dekoracyjne są również doskonałym dodatkiem w klasycznych czy industrialnych wnętrzach.

Naturalnie lub w kolorze

Belki ozdobne na sufit możesz zaaranżować na dwa sposoby:

● uwydatnić naturalny wygląd i kolor drewna oraz podkreślić słoje,

● pomalować je na dowolny kolor – na przykład pobielić lub nadać ciemniejszy odcień. Nie obawiaj się ani kontrastów, ani ujednolicenia koloru względem sufitu.

Niezależnie od tego, który sposób aranżacji belek wybierzesz, do jego realizacji zastosuj dobry produkt. Taki, który nie tylko nada drewnu odpowiednią barwę, ale także na długo zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami.

Do dekoracji idealnie nada się Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna Vidaron. Jest ona dostępna w dwunastu kolorach (w tym bezbarwnym) i charakteryzuje się żelową konsystencją (nie chlapie) , dzięki czemu malowanie będzie dużo wygodniejsze, szczególnie na pionowych powierzchniach. Co ważne, pokryta nią belka stropowa zachowa naturalny rysunek słojów i będzie odpowiednio chroniona przez 6 lat. Sześcioletnią gwarancję producent daje w przypadku zastosowania produktu w warunkach zewnętrznych. By stworzyć skuteczne zabezpieczenie materiału i zapewnić sobie tak długi okres ochrony drewna na zewnątrz, przed pokryciem go lakierobejcą, zastosuj dodatkowo Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący Vidaron.

Drewniane belki na suficie w każdym pomieszczeniu

Drewno to niezwykle uniwersalny materiał, dlatego belki ozdobne na sufit śmiało możesz wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się one zarówno w kuchni, sypialni, jak i w salonie.

Strop drewniany to również ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie nietypowych wnętrz. Belki idealnie wpasują się w pomieszczenia z wysokim sufitem. Drewniane elementy optycznie obniżą pokój i sprawią, że wyda się on o wiele bardziej przytulny. Z kolei jeśli aranżujesz nowoczesną przestrzeń, pomyśl o tym, by połączyć drewniane belki ze szklanym dachem.

Strop drewniany poza domem

Belki wykorzystaj także poza murami domu czy mieszkania. Drewniana konstrukcja idealnie sprawdzi się jako „zadaszenie” nad tarasem. To rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. By stworzyć niezwykle klimatyczną przestrzeń, umieść na belkach lampki lub lampiony i zawieś na nich rośliny w doniczkach.

Drewno na suficie na basenie

Sufit w drewnie

Drewniane belki przeważnie uatrakcyjniają jednolity sufit. Jeśli bardzo lubisz drewno, nic nie stoi na przeszkodzie, by deskami pokryć cały strop – zarówno skosy na poddaszu, jak i poziomy pułap w pokojach. Taki zabieg aranżacyjny szczególnie podkreśli rustykalny charakter wnętrza. By go zastosować wcale nie musisz posiadać budynku o drewnianej konstrukcji. Z powodzeniem stworzysz taką aranżację również w murowanej posesji.

  • drewniane_belki_w_jadalni.jpg
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3,4 - Ilość głosów: 8

Powiązane porady

Powiązane produkty