Wróć do artykułów

Elewacja z drewnem i kamieniem - 3 najlepsze inspiracje

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Wygląd zewnętrzny domu zazwyczaj jest odzwierciedleniem osobowości jego mieszkańców. Z tego powodu dekoracja elewacji powinna być nie tylko wydajna pod względem kosztów, ale także pięknie i oryginalnie zaprojektowana. Jedną z dróg, którą możesz wybrać myśląc o wymarzonym domu, jest rozważnie elewacji wykończonej za pomocą wysmakowanego połączenia dwóch naturalnych materiałów: drewna i kamienia.

Kamień jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanych przez człowieka do tworzenia zabudowy mieszkalnej. Jest materiałem ponadczasowym i ze światem architektury łączy go długa i zróżnicowana historia. Mimo że sięgali po niego budowniczowie już w czasach starożytnych, obecnie jest równie chętnie wykorzystywany i stanowi doskonałą bazę nowoczesnych projektów. Różnorodność jego zastosowania i wykończenia sprawia, że można go wykorzystać w rozmaity sposób. Ułożony na elewacji ma surowy i zimny charakter, dlatego warto połączyć go z ciepłym naturalnym drewnem, równie zasłużonym w świecie architektury. Nowoczesne domy z drewna i kamienia wyglądają niezwykle wyrafinowanie. Niezależnie jaką kombinację wybierzesz, Twój dom udekorowany w ten sposób na pewno zwróci uwagę stylem i klasą. Szukasz inspiracji? Zobacz nasze propozycje.

Kamienna podmurówka

Prezentowany dom ma wygląd tradycyjnej górskiej chaty. Solidna podstawa wykonana z kamienia dźwiga piękną, ciekawą drewnianą bryłę złożoną z dwóch pięter. Poziome ułożenie desek nie tylko nawiązuje do zabudowy górzystych terenów, ale spełnia również ważne zadanie: optycznie obniża ten wysoki budynek. Dom i przestrzeń go okalająca tworzą spójną całość – kamień i drewno w tym samym kolorze są obecne w ogrodzie w postaci ścieżki i płotu. Ciepły, głęboki kolor drewna elewacji i ogrodzenia uzyskaliśmy dzięki Impregnatowi Ochronno-Dekoracyjno-Powłokotwórczemu Vidaron w odcieniu Sekwoja Kalifornijska V 07.

Dom z kamienną podmurówką

Drewno + kamień + szkło

Odpowiedni dobór materiałów do wykończenia elewacji jest w stanie z najprostszej formy uczynić prawdziwe arcydzieło architektoniczne. Widzisz delikatnie zmodyfikowany prostopadłościan i tak naprawdę, gdyby był on pokryty jedynie zwykłym tynkiem, nie wyglądałby tak oszałamiająco. Wykorzystanie drewna, kamienia i szkła określa jego osobowość. Ozdobiony w ten sposób wygląda jak wykwintna posiadłość z wysokiej klasy wykończeniem i imponującym designem. Jasny piaskowy kolor kamienia świetnie współgra z odcieniem Złoty Dąb S08 Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej Super Wydajnej Vidaron, którą pokryliśmy drewniane elementy elewacji. Dzięki dużej powierzchni składającej się z okien, zaciera się granica między częścią mieszkalną a tarasem.

Połączenie drewna kamienia i szkła

Proste formy, naturalne materiały

Pomysł na nowoczesną elewację z drewna i kamienia nie jest zarezerwowany jedynie dla wolnostojących domów z dużymi działkami. Twój dom usytuowany w gęsto zaludnionym osiedlu domków jednorodzinnych również może wyglądać wyjątkowo. Nasza propozycja jest prosta, ale warto zwrócić na nią uwagę. Minimalistyczne wzornictwo, czyste linie w połączeniu z naturalnymi materiałami doskonale wpiszą się w otaczający krajobraz. Ciemny, zimny kamień ogrzaliśmy wizualnie drewnem pokrytym Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron w kolorze Teak Naturalny L05 oraz tynkiem w ciepłym kolorze piasku.

Nowoczesny dom z drewnianymi i kamiennymi elementami

Drewno i kamień to dwa bardzo różne materiały, ale ich połączenie na elewacjach nowoczesnych domów daje zapierające dech w piersi efekty. Decydując się na taką dekorację pamiętaj, by chronić swoje drewno produktami marki Vidaron.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie