Wróć do artykułów

Ciepłe odcienie drewna we wnętrzach - najlepsze inspiracje

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Nic nie jest w stanie przebić tekstury i ciepła naturalnych materiałów w naszych domach. Królem tego typu surowców jest oczywiście drewno, niezwykle różnorodne w swojej fakturze, rysunku, czy odcieniach. Drewno ogrzewa i ożywia wnętrza, a także urozmaica aranżację. Jest nie tylko piękne i trwałe, ale również ma dobry wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki wszechstronności drewna, możesz dekorować nim każdy element wystroju, w każdym pomieszczeniu. Zobacz nasze inspiracje przestrzeni przy użyciu ciepłych odcieni drewna.

Nowoczesne drewniane schody

Jak wcześniej wspomnieliśmy, drewno podnosi temperaturę aranżacji, ogrzewając nawet najchłodniejszą paletę kolorystyczną. Jego ciepłe odcienie zastosowane we wnętrzach dodatkowo wzmacniają ten efekt. Wystarczy jeden drewniany element w ciepłej tonacji, by pomieszczenie stało się bardziej przytulne. My postawiliśmy na drewniane schody, które pięknie wkomponowały się w białe, zimne przestrzenie. Ciepły bukowy odcień drewna wniósł do przestrzeni słońce. Schody narażone są jednak na ścieranie i zarysowania, dlatego pokryliśmy je Lakierem Bezpodkładowym Vidaron w kolorze Bezbarwny Mat. Produkt ten jest przeznaczony do parkietów, dlatego nadaje polakierowanej powierzchni wyjątkową trwałość i odporność mechaniczną.

Schody w jasnym kolorze

Moc brązów

Drewna nigdy dość! Poddając się temu stwierdzeniu, zaaranżowaliśmy sypialnię, w której ciepłe brązy drewna stanowią zarówno bazę jak i dekoracyjne wykończenie wnętrza. Podłoga, sufity, ściany, meble, drzwi, a nawet lampy są z drewna. Taki zabieg projektowy sprawił, że powstała prawdziwa świątynia snu z bardzo przyjemną atmosferą. W tym pokoju nawet w największe mrozy za oknem jest przytulnie i ciepło. Miękki ciepły kolor drewna podkreśliliśmy malując je Lakierobejcą Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajną Vidaron w odcieniach: Dąb Jasny S02 oraz Złoty Dąb S08, która nadała mu trwały, atrakcyjny wygląd, tworząc na powierzchni transparentne, elastyczne powłoki o satynowym połysku.

Zastosowanie drewna w cieplym kolorze w sypialni

Dwa style, jedno wnętrze

Uwielbiamy dowolność łączenia różnych stylów, dlatego kolejną propozycją jest kuchnia, która czerpie zarówno z założeń stylistyki rustykalnej, jak i z nowoczesnej. Połyskujące białe fronty mebli, szara zimna betonowa ściana, czy metaliczny okap doskonale kontrastują z fascynującym i niepowtarzalnym rysunkiem naturalnego drewna. Tę ciepłą barwę zapewniła Bejca do drewna Vidaron w kolorze Modrzew Europejski B05. Dla pełnej ochrony drewnianych powierzchni nałożyliśmy na nią warstwę Lakieru Akrylowego Vidaron.

Kuchnia w drewnie

Naturalny kolor drewna

Wyobraź sobie ten salon bez drewnianych elementów. Gdyby nie rośliny, byłoby tu całkiem chłodno od wszechobecnej bieli. Wystarczyło dodać trochę jasnego naturalnego drewna w ciepłym, miodowym odcieniu i pomieszczenie od razu zyskało świeżość, ożywiło się, a przede wszystkim stało się bardziej przytulne i wprost zachęca do spędzania w nim czasu. Lakier Akrylowy Vidaron, którym pokryliśmy drewniane powierzchnie, podkreślił i zachował naturalny kolor drewna, wydobywając jego urok oraz zabezpieczył je przed przebarwieniami powstającymi wskutek działania żywic i garbników w nim zawartych.

Drewniane akcenty ocieplające wnętrze

Jeśli Twoje wnętrza są utrzymane w chłodnej kolorystyce i marzy Ci się zmiana, nie musisz od razu przeprowadzać remontowej rewolucji. Sam widzisz, że wystarczy wprowadzisz do pomieszczenia drewniane elementy w ciepłych brązach, by przestrzeń zyskała nową jakość.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie