Wróć do artykułów

Jak uzyskać efekt szarego drewna i widoczne słoje?

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Bardzo pożądany w wielu stylizacjach wnętrz efekt szarego drewna mebli, podłóg czy schodów z łatwością uzyskamy za pomocą Bejcy VIDARON. Tym sposobem prawidłowo zabezpieczymy nasze elementy wyposażenia, a dzięki transparentnej powłoce zachowamy oryginalny i niepowtarzalny widok słojów drewna.

Szara drewniana podłoga

Najwięcej odcieni szarości spotkamy we wnętrzach w stylu skandynawskim i rustykalnym. Jeśli chcemy urządzić nasze wnętrza w podobnej stylistyce, warto podkreślić drewniane elementy popielatym kolorem. Od detali po meble, kończąc na podłogach czy deskach ściennych, na które powraca moda. Ważne, aby nadać tym przedmiotom charakterystyczną, nieco postarzałą barwę. Taki efekt zapewni nam zastosowanie bejcy VIDARON w odcieniu Antracyt Szary.

Jak stworzyć efekt szarego drewna z mocno widocznymi słojami?

Wybór odpowiedniego impregnatu pozwoli nam odnowić drewniane powierzchnie i dłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Szara bejca VIDARON wnika w strukturę drewna, nadaję kolor, ale co najważniejsze podkreśla widoczność słojów. Zaletą tego produktu jest zawarta w nim formuła EASY TO USE, co w praktyce oznacza szybki i łatwy sposób aplikacji. Konsystencja szarej bejcy sprawia, że równomiernie się ją rozprowadza, nie podnosi także włókien drewna. Dzięki temu stopniowo i bez plam uzyskamy pożądany efekt dekoracyjny.

Przygotowanie podłoża

Stary regał czy stolik możemy własnoręcznie odnowić sięgając po produkty marki VIDARON. Renowacje mebli, czy innych przedmiotów zaczynamy od zdarcia starych powłok lakierniczych.

Szlifowanie podłogi pod bejcowanie

Jeśli są ubytki w fakturze drewna należy je zaszpachlować. Aplikację bejcy wykonujemy na dobrze wyszlifowaną i oczyszczoną powierzchnie. To bardzo ważne, aby podłoże było suche, gładkie i pozbawione plam. Najlepiej jest przeszlifować drewno papierem ściernym o gradacji 120 – 220 w zależności od gatunku drewna. Czynność tą wykonujemy koniecznie wzdłuż słojów. Następnie odkurzamy powierzchnie z kurzu i pyłu.

Szara bejca - malowanie

Bejce VIDARON przed aplikacją należy wymieszać. Preparat nakładamy i wcieramy ścierką lub gąbką do uzyskania odpowiedniego efektu. Nanosimy preparat okrągłymi ruchami, to da nam pewność, że bejca wniknie w każdą szczelinę i pory drewna. Nadmiar bejcy usuwamy szmatką. W zależności od pożądanego odcienia szarości jaki chcemy uzyskać – kolejną warstwę nanosimy po upływie 24 godzin.

Bejcowanie drewna

Trwała ochrona naszej pracy

Efekt szarego drewna i podkreślenie jego słojów za pomocą szarej bejcy, trzeba zabezpieczyć odpowiednim lakierem. Ten zabieg utrwali proces bejcowania i zapewni ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Do mebli i podłóg drewnianych producent zaleca użycie Lakieru Bezpokładowego VIDARON.

Lakierowanie drewna
Naturalne piękno drewna wymaga odpowiedniej oprawy, dekoracyjna Bejca VIDARON znakomicie podkreśli wartość mebli czy podłóg. Dzięki procesowi bejcowania, nadamy drewnianym przedmiotom oryginalnego i niezwykłego charakteru. Przepięknie, mocno widoczne słoje i interesujący, szary odcień, sprawią, że nasze wnętrza będą stylowe i eleganckie.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Renowacja zegara z drewna − prosty poradnik

Renowacja zegara z drewna − prosty poradnik

Przeczytasz w 6 min

Szkodniki drewna − skąd się biorą i jak zabezpieczyć przed nimi drewno

Szkodniki drewna − skąd się biorą i jak zabezpieczyć przed nimi drewno

Przeczytasz w 7 min

5 inspiracji na ozdoby ogrodowe z drewna, które wykonasz sam!

5 inspiracji na ozdoby ogrodowe z drewna, które wykonasz sam!

Przeczytasz w 7 min

Jak frezować drewno? Frezowanie drewna krok po kroku z Vidaron!

Jak frezować drewno? Frezowanie drewna krok po kroku z Vidaron!

Przeczytasz w 6 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie