Wróć do artykułów

Malujemy pergole i trejaże – poradnik

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Zanim wiosna uderzy pełną parą, a rośliny w ogrodzie zaczną cieszyć oczy soczystą zielenią, warto zabrać się za malowanie – a raczej kompleksową renowację – ogrodowych pergoli i trejaży. Potrzebne będą do tego, oprócz standardowych narzędzi, takich jak pędzle, wałek czy papier  ścierny, dwa preparaty marki VIDARON: Szpachla oraz Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy.

Drewniana pergola

Przygotowanie drewna

Pracę należy bezwzględnie zacząć od dokładnego umycia pergoli lub trejażu. Należy także uzupełnić – w miarę możliwości – Szpachlą VIDARON wszelkie ubytki i nierówności. Przed naniesieniem warstwy impregnującej warto drewno potraktować papierem ściernym. Dzięki temu prostemu zabiegowi uzyskamy gładszą powierzchnię, a w efekcie  zużyjemy mniej preparatu do renowacji. Efekt wizualny będzie również zdecydowanie lepszy: impregnat będzie naniesiony równomiernie, bez przebarwień i plam. Po szlifowaniu powierzchnię należy ponownie przetrzeć szmatką, tak aby pozbyć się powstałego pyłu i kurzu.

Malowanie deski

Impregnacja i malowanie w jednym

W przypadku pergoli i trejaży, narażonych na szczególnie silne oddziaływanie promieniowania UV i niekorzystnych warunków atmosferycznych, impregnacja jest w zasadzie konieczna. Doskonale sprawdzi się tu Impregnat Ogrodowy VIDARON. To preparat stworzony specjalnie do drewna, które już było wcześniej impregnowane i malowane, ale ze względu na swój niezbyt ładny wygląd wymaga odświeżenia.

Bluszcz na pergoli

Impregnat Ogrodowy VIDARON zabezpiecza drewno przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem oraz niskimi i wysokimi temperaturami. Co ważne, impregnat ten zachowuje naturalny rysunek drewna i nadaje mu specyficzne, eleganckie matowe wykończenie.

Impregnat Ogrodowy VIDARON dostępny jest w 13 kolorach, w tym w modnych kolorach, jak lazurowy czy limonkowy. Taki wybór kolorów pozwala na totalną zmianę designu  w ogrodzie w prosty i szybki sposób.

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem trejażu

Aplikacja impregnatu

Ponieważ Impregnat Ogrodowy VIDARON ma niekapiącą formuję, jego nakładanie jest szybkie, proste i wydajne. Do pracy wystarczą najzwyklejsze narzędzia malarskie: pędzel lub wałek. Specjalna formuła preparatu gwarantuje bardzo szybkie wysychanie, a co za tym idzie – drewno bardzo szybko uzyskuje odporność na deszcz. To ważne w zmiennych polskich warunkach atmosferycznych.

Krzesła przy trejażu

Impregnat Ogrodowy VIDARON powinien być aplikowany w co najmniej dwóch warstwach, ale dzięki temu, że schnie bardzo szybko, prace można ukończyć nawet w ciągu jednego dnia.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Drewniane pergole w ogrodzie – zrób to sam!

Drewniane pergole w ogrodzie – zrób to sam!

Przeczytasz w 3 min

5 pomysłów na nowoczesny wygląd drewnianej pergoli tarasowej

5 pomysłów na nowoczesny wygląd drewnianej pergoli tarasowej

Przeczytasz w 4 min

Jakie rośliny najlepsze na pergolę w ogrodzie? – porady eksperta

Jakie rośliny najlepsze na pergolę w ogrodzie? – porady eksperta

Przeczytasz w 0 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie