Wróć do artykułów

Ochrona drewna narażonego na trudne warunki atmosferyczne

Przeczytasz w 2 min
Udostępnij

Drewno wystawione na działanie pogody musi być odpowiednio zabezpieczone. Słońce, deszcz czy śnieg mają negatywny wpływ na drewno, powodując jego stopniowe niszczenie. Nawet gatunki o wysokiej klasie odporności wymagają konserwacji. W jaki sposób możemy zapewnić drewnu ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych?

Drewno przeżywa swój renesans we współczesnej architekturze. Coraz częściej pojawia się jako element budynków w postaci okien, drzwi i fasad. Chętnie wykorzystujemy je również w aranżacji ogrodu – wzbogacając go o drewniane pergole, altany, ławki i stoliki. Płoty z drewna są wyjątkową ozdobą posesji, oddzielając ją od sąsiadujących domów czy ulicy. Piękno drewna jest niezaprzeczalne, a jego trwałość i wytrzymałość dodatkowo zachęca inwestorów do jego kupna.

 Drewniane drzwi do garażu

Wybierając drewno na zewnątrz, musimy jednak pamiętać o tym, że jest ono wystawione na działanie trudnych warunków atmosferycznych – słońca, deszczu, gradu oraz nieustannie zmieniającej się w naszym klimacie temperatury. Dlatego, pomimo swoich właściwości, może z czasem tracić swój atrakcyjny wygląd. W związku z tym wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Ochronę drewnu zapewnią odpowiednio dobrane wysokiej jakości preparaty impregnujące.    

Na rynku istnieje wiele produktów zabezpieczających drewno przed warunkami atmosferycznymi. Jak wybrać ten właściwy? Odpowiedź jest bardzo prosta: sięgając po lakierobejcę. Jest ona produktem, który łączy w sobie dekoracyjne właściwości bejcy i zabezpieczające lakieru. Chroni zatem drewno przed wpływem czynników zewnętrznych i jednocześnie nadaje mu atrakcyjny wygląd. 

Drewniana brama

Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna VIDARON tworzy na drewnie trwałą i elastyczną powłokę odporną na ścieranie. Skutecznie zabezpiecza drewno przed działaniem słońca (UV), wody, śniegu i mrozu jednocześnie zachowując naturalny rysunek słojów drewna.

Drewniane okna

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie