Wróć do artykułów

Pomysły na aranżację ogrodu z drewnem w kolorze antracytu

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Drewno w kolorze antracytu to jeden z najbardziej stylowych trendów, na jakie możesz się skusić, projektując swój ogród. Jak stworzyć stylową i pasują do otoczenia aranżację z drewnianymi meblami w odcieniu ciemnego antracytu? W tym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Z tego artykułu dowiesz się:

• Dlaczego warto wybrać modny duet: drewno i antracyt

• Na jakie meble ogrodowe w kolorze antracytu postawić

• Jak stworzyć aranżację z drewna w kolorze antracytu

• Jak zastosować antracyt w dodatkach do aranżacji ogrodowej

Antracytowy kolor mebli ogrodowych

Drewno i antracyt - nieodłączny duet, który wiedzie prym w tym sezonie!

Czym jest antracyt? To odmiana węgla kamiennego, którą wydobywa się z najgłębszych warstw ziemi. Tym słowem określa się też jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz i ogrodów: nawiązującą do barwy tej skały ciemną szarość. Wbrew pozorom to odcień bardzo uniwersalny, tak samo trafnie wpisujący się w estetykę industrialną, minimalistyczną czy japandi, jak w elegancką bądź glamour. Ostatnio szczególnie popularny stał się duet: drewno i antracyt, w dodatku w każdym możliwym wydaniu. Mamy tu na myśli nie tylko połączenie drewna w naturalnym odcieniu (na przykład dębu czy sosny) z antracytowymi tekstyliami bądź dodatkami. Teraz w grę wchodzi też drewno w kolorze antracyt! Jak je zastosować w aranżacji ogrodu, balkonu czy tarasu? Oto podpowiedź.

Drewno na tarsie w kolorze antracytu

Drewno, antracyt, styl - na jakie meble ogrodowe postawić?

Kolor antracyt drewno może zawdzięczać użyciu specjalnych preparatów, takich jak chociażby Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy Vidaron V16 Antracyt Szary. To produkt, który nie tylko stylowo przyciemni drewno, ale też przy tym podkreśli naturalny rysunek słojów i ochroni meble przed niszczącymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak chociażby deszcz. Do mebli pomalowanych tym impregnatem idealnie pasować będą ciemnoszare stoły z tworzywa sztucznego i szkła, grafitowe pufy ogrodowe czy popielate outdoorowe dywany. Oczywiście w tej samej aranżacji możesz też użyć innych kolorów, które przełamią monochromatyczny efekt.

Antracytowy taras

Aranżacja z antracytem i drewnem w roli głównej. Jak ją stworzyć?

Drewno i antracyt to coś dla Ciebie? Śmiało zaproś je do wnętrza swojego ogrodu czy tarasu. Ciemna szarość będzie ładnie kontrastowała ze świeżą zielenią bujnej roślinności, ale jeśli obawiasz się o zbyt ponury efekt, możesz przełamać aranżację jaśniejszymi, bardziej optymistycznymi elementami. Efektownie prezentuje się chociażby połączenie leżaka z drewna w kolorze antracyt z kremowym płótnem lub antracytowego stołu z białym obrusem. Takie kontrasty są teraz dokładnie tym, czego potrzebujemy nie tylko w eleganckim salonie, ale też na zewnątrz! Warto przy tym pamiętać, że antracyt genialnie wygląda również w anturażu jesiennym czy zimowym, kiedy kolory przyrody diametralnie się zmieniają.

Ciemne antracytowe meble ogrodowe

Antracyt w roli dodatków do aranżacji ogrodowej

Chcesz wprowadzić antracyt i drewno w stylizację tarasu, ale nie wiesz, czy tak ciemna barwa Ci się spodoba? Zacznij od pomalowania Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym Vidaron ozdobnych skrzyń na rośliny, które wyznaczają granice tarasu bądź wiaty na drewno. Pamiętaj, żeby wcześniej odpowiednio przygotować drewno, czyli oczyścić jego powierzchnię i zagruntować warstwą Impregnatu Ochronno-Gruntującego Vidaron, który zapewni pełną ochronę drewna przed zagrożeniami biologicznymi, takimi jak między innymi grzyby czy pleśń Antracyt możesz też przemycić w samych dodatkach, na przykład ozdabiając szarymi poduszkami sofę drewnianą, pomalowaną Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron Dąb Jasny L20. A co powiesz na antracytowy hamak zawieszony na tle desek tarasu w ciepłej, złocistej tonacji? Taki pojedynczy akcent zdecydowanie się wyróżni i doda charakteru otoczeniu.

Meble z drewna w kolorze antracyt, na przykład pomalowane Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym Vidaron, będą ciekawą alternatywą dla dębowych czy sosnowych mebli ogrodowych. Postaw na ten szykowny trend i poczuj się elegancko na własnym tarasie czy w altanie!

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie