Wróć do artykułów

Renowacja architektury ogrodowej - jaki produkt wybrać?

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Każdy właściciel ogródka czy działki z niecierpliwością czeka na pierwsze promienie wiosennego słońca – to znak, że miejsce relaksu przeniesie się z kanapy przed telewizorem na leżak na świeżym powietrzu. Jednak zanim zaczniemy w pełni korzystać z dobrodziejstw ogrodu, warto zadbać o renowację drewnianej architektury ogrodowej – mebli, altany, wiaty. Warto dbać o te sprzęty tak, żeby posłużyły dłużej niż dwa sezony.

Czym odnowić drewno w ogrodzie?

Wybór preparatów przeznaczonych do restauracji drewnianej architektury ogrodowej jest duży. Zanim więc zabierzemy się za prace renowacyjne, warto przemyśleć, przed czym chcemy drewno zabezpieczyć i jaki efekt końcowy osiągnąć. Na pewno w przypadku architektury ogrodowej niezbędna jest impregnacja. W renowacji ważny jest też fakt, że drewno było już zazwyczaj malowane, więc preparat nie będzie nanoszony na surowe drewno. Najczęściej chodzi głównie o to, by odświeżyć poszarzałe już drewno i odnowić warstwę impregnacyjną, zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, szkodników, pleśni i grzybów. Do odnowienia architektury ogrodowejmożna zastosować osobno preparat impregnacyjny, a na niego nanieść lakier, bejcę czy olej. Jednak zdecydowanie lepiej zastosować stworzony specjalnie do takich prac Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy VIDARON.

Renowacja drewna

Skuteczna ochrona i oszczędność czasu

Produkt Impregnat Ogrodowy VIDARON opracowany został z myślą o odnawianiu wcześniej malowanych elementów drewnianych. To idealny preparat do przeprowadzania szybkich renowacji przez osoby, które w łatwy sposób chcą odnowić dany element swojej architektury ogrodowej. Impregnat wnika w drewno i jest odporny na warunki atmosferyczne.

Podczas prac w ogrodzie bardzo ważne jest także, aby zastosowany preparat jak najszybciej dawał pożądaną ochronę. Impregnat Ogrodowy VIDARON, dzięki specjalnie dobranym składnikom, bardzo szybko wysycha, zapewniając jednocześnie zabezpieczenie przed deszczem – to istotna zaleta w zmiennych polskich warunkach pogodowych. Kolekcja kolorów Impregnatu Ogrodowego odpowiada nowym trendom i została opracowana tak, aby inspirować i nadać elementom architektury drewnianej nowego, indywidualnego, charakteru. Wśród 13 kolorów znajdziemy takie perełki, jak dąb bielony, limonkowy czy lazurowy.

Impregnowanie drewna

Impregnat renowacyjny Vidaron – zastosowanie krok po kroku

Tak jak przed każdym malowaniem drewna, tak i przed zastosowaniem Impregnatu Ogrodowego powierzchnię należ odpowiednio przygotować: oczyścić, osuszyć, uzupełnić ubytki i zeskrobać łuszczące się elementy. Jeśli chcemy diametralnie zmienić kolor, np. z ciemnego na jaśniejszy fioletowy, poprzednią warstwę farby najlepiej jest zeszlifować.

Sama aplikacja preparatu jest prosta i nie wymaga żadnych niestandardowych narzędzi malarskich: wystarczą wałek, pędzel i papier ścierny. Niekapiąca konsystencja produktu pozwala na łatwą i przyjemną aplikację, zapewniając jednocześnie duża wydajność impregnatu.

Malowanie drewnianych desek

Impregnat Ogrodowy VIDARON nadaje malowanym powierzchniom eleganckie, matowe wykończenie. Warto pamiętać, że do zapewnienia skutecznej ochrony należy zaaplikować dwie warstwy produktu.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie