Wróć do artykułów

Drewniane ozdoby w Twoim ogrodzie - najlepsze inspiracje

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Wszyscy lubimy piękne wnętrza. Poświęcamy im sporo czasu i energii, by wyglądały wyjątkowo. Przywiązujemy dużą wagę, by wykończenie ścian i podłóg, oświetlenie, meble i ozdoby, a nawet drzwi wejściowe tworzyły spójną całość, nasz wymarzony dom. A co z przestrzenią, którą zostawiamy za tymi drzwiami? Zobacz, co możesz zrobić, by Twój ogród stał się równie atrakcyjny, jak przytulne wnętrza części mieszkalnej. Zainspiruj się naszymi propozycjami drewnianych dekoracji do ogrodu i ciesz się odświeżonym wyglądem swojej posesji.

Zamiast kwietników

Bezsprzecznie najpiękniejszą ozdobą ogrodu są kwiaty. Multikolorowe rabaty, cudownie kwitnące klomby czy kompozycje w donicach mają swój niepodważalny urok i znacznie podnoszą estetykę przestrzeni. Co powiesz na pomysł, by nie prezentować ich jednak w klasycznym kwietniku, a zaskoczyć sąsiadów i ustawić na trawniku wóz zwykle kojarzony z przewozem siana? Gdy umieścisz na nim doniczki z kwiatami, stanie się oryginalną drewnianą ozdobą ogrodu. Musisz jednak pamiętać, że chcąc cieszyć się długo pięknym wyglądem drewna, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Do pielęgnacji drewnianych dekoracji idealnie nadaje się Lakierobejca Ochronna Ultra Trwała marki VIDARON, która skutecznie i długookresowo chroni drewno przed działaniem niszczących warunków atmosferycznych. Lakierobejca gwarantuje elastyczność i wodoodporność powłoki, a także jest odporna na grzyby pleśniowe, siniznę oraz glony. Do pokrycia naszego wozu użyliśmy koloru U04 Teak Naturalny.

Wóz z kwiatami w doniczkach

W rustykalnym stylu

Kto powiedział, że stół może stać jedynie w domu? Zobacz, jak z soczystą zielenią ogrodu wspaniale komponuje się stary odrestaurowany stół z rzeźbionymi wykończeniami. To wprost wymarzona półka na gliniane donice z ziołami i innymi roślinami. Warto wybrać się na jarmark staroci, czy pchli targ, by wrócić z niego z takim niepowtarzalnym meblem. Oczyszczony z wszelkich nieczystości, zabezpieczony Lakierobejcą Ochronną Ultra Trwałą VIDARON w kolorach U10 Jodła Szara oraz U06 Złoty Dąb z pewnością będzie przyciągać wzrok.

Stary stół w ogrodzie

Ogrodowa menażeria

Będąc przy temacie drewnianych dekoracji do ogrodu, nie można zapomnieć o rzeźbach. Znajdziesz je w sklepach ogrodniczych lub, jeśli zależy Ci na wyjątkowych przedmiotach, możesz zainteresować się pracami lokalnych rzemieślników. Artyści pracujący w drewnie potrafią za pomocą dłuta wyczarować prawdziwe cuda. Każdą taką kupioną drewnianą ozdobę z drewna warto odpowiednio zabezpieczyć Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym-Powłokotwórczym VIDARON. Nadaje on impregnowanym elementom dekoracyjnym do ogrodu eleganckie matowe wykończenie, podkreśla naturalny rysunek słojów drewna i przede wszystkim chroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i czynników biologicznych, jak pleśnie, grzyby i glony. Nasze sowy pokryliśmy preparatem w kolorze Heban Brazylijski V11.

Drewniane dekoracje w ogrodzie

Miejsce relaksu

Myśląc o swoim ogrodzie jak o strefie relaksu, zadbaj o to, by pojawiła się w nim drewniana ławka. Popołudnia z herbatą i książką lub po prostu zatrzymanie się na chwilę w ciszy na świeżym powietrzu to bardzo przyjemny punkt dnia. W celu utrzymania swojej ławki w dobrym stanie przez długi czas, pomaluj ją Olejem Do Mebli Ogrodowych VIDARON, np. w kolorze Dąb Bielony. Preparat ten zawiera naturalne składniki pielęgnujące i chroniące drewno, zabezpieczając je przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto ogranicza pękanie i zabrudzenie jego powierzchni oraz daje półmatowe wykończenie podkreślające jego piękno.

Drewniana ławka w ogrodzie

Jeśli podobają Ci się nasze inspiracje, zachęcamy Cię do samodzielnego wykonania drewnianej dekoracji do swego ogrodu. Obejrzyj nasz film i zrób sam ogrodowy lampion: 

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 3 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie