Wróć do artykułów

Malujemy ławkę ogrodową - Lakier Zewnętrzny VIDARON

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Ławka jest bardzo lubianym meblem ogrodowym – i co za tym idzie, najbardziej eksploatowanym. Dlatego podejmując się cyklicznego zabezpieczenia ławki warto sięgnąć po wysokiej jakości sprawdzony produkt, jakim jest Lakier Zewnętrzny marki VIDARON.

Lakierowanie ławki

 

Dlaczego Lakier Zewnętrzny?

Ławka to mebel, dużo bardziej niż np. stół narażony na ścieranie. Dlatego w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest wybrać lakier zamiast oleju – stworzymy twardą, odporną na ścieranie powłokę, zabezpieczająca przed uszkodzeniami mechanicznymi i porysowaniem. Lakier zewnętrzny VIDARON to innowacyjny produkt, opracowany z myślą o lakierowaniu drewna użytkowanego na zewnątrz pomieszczeń. Chroni lakierowane powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem wody, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Nowoczesna formuła UV NANO-BLOCKER, oparta na dyspersji nanocząsteczek tlenku ceru, zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem spowodowanym wpływem promieniowania UV. Dzięki temu zyskamy pewność, że ławka nie zgnije jesienią i nie rozpadnie się latem pod wpływem słońca. Co ważne, lakierowana powłoka jest także elastyczna, nie popęka więc pod wpływem zmieniających się w zależności od temperatury i wilgotności powietrza rozmiarów poszczególnych elementów ławki. Bezbarwny lakier idealnie podkreśli naturalny rysunek słojów drewna, co sprawi, że ławka doskonale wkomponuje się w naturalny charakter aranżacji ogrodu.

Aplikacja Lakieru Zewnętrznego VIDARON

Tak jak wszystkie powierzchnie drewniane, tak samo ławkę należy odpowiednio do lakierowania przygotować. Ponieważ malowana powierzchnia musi być sucha, czysta i równa, bez kurzu, plam i śladów żywicy, należy ją przeszlifować odpowiedniej grubości papierem ściernym oraz odkurzyć i oczyścić benzyną ekstrakcyjną. Jeśli na ławce są jakieś pozostałości poprzednich powłok lakierniczych czy farb, należy je dokładnie usunąć i w razie konieczności, uzupełnić szpachlą do drewna ubytki.

Lakierowanie drewna na zewnątrz

Nowe drewno użytkowane na zewnątrz pomieszczeń w celu jego lepszej ochrony przed szkodnikami biologicznymi zaleca się natomiast pomalować bezbarwnym Impregnatem Ochronnym Gruntującym VIDARON. Na odpowiednio przygotowaną powierzchnię można starannie, za pomocą odpowiednich narzędzi nałożyć pierwszą warstwę lakieru, która schnie około 12 godzin. Nie wolno zapominać o szlifowaniu międzywarstwowym i dokładnym odkurzeniu powierzchni przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru – taki zabieg zdecydowanie poprawi nie tylko efekt wizualny, ale również ostateczną twardość i odporność zewnętrznej powłoki.

Lakierowanie drewna
Warto przypomnieć, ze zawsze należy zapoznać się z informacjami, które producent umieścił na opakowaniu. Są tam nie tylko wskazówki dotyczące odpowiednich narzędzi do malowania danym preparatem, ale także informacje o odpowiedniej temperaturze i wilgotności otoczenia oraz porady związane z zastosowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 3 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie