Wróć do artykułów

Meble ogrodowe z palet drewnianych - Twój ogród w stylu DIY

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Tworzenie mebli z drewnianych palet to trend, który nie mija. Na całym świecie ludzie decydują się na własnoręczne budowanie zestawów wypoczynkowych, które swobodnie odnajdują się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Daje to nie tylko możliwość samodzielnego stworzenia świetnego projektu, ale również pozwala na umeblowanie przestrzeni w wysoce funkcjonalną sofę, czy stolik do kawy w bardzo krótkim czasie. Ogromnym plusem jest również fakt, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by cieszyć się oryginalnymi meblami, ponieważ są to projekty niskobudżetowe.

Jeśli szukasz pomysłu na aranżację tarasu i ogrodu, meble ogrodowe z palet i skrzynek to naprawdę dobry pomysł. Wystarczy je dokładnie oczyścić z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń, następnie pokryć odpowiednimi preparatami do zabezpieczania i pielęgnacji drewna marki Vidaron, nadając im wysoce dekoracyjne wykończenie oraz poskładać w wymarzone konstrukcje. Przestrzeń wyposażona w meble ogrodowe DIY zyskuje świeżość i oryginalność i daje ogromne poczucie satysfakcji, ciesząc oczy wytworami własnych rąk.

Idea recyklingu

Wykorzystanie palet w tworzeniu mebli do ogrodu to nie tylko ciekawy pomysł na wystrój. To również ukłon w stronę środowiska poprzez recykling przedmiotów wycofanych z użytku. Idea dawania drewnianym rzeczom drugiego życia pięknie wpisuje się w projekty ogrodów, w których króluje natura. Zobacz, jakie fantastyczne siedziska możesz stworzyć pod swoim domem. Wystarczy kilka palet i podstawowe narzędzia. Czym pomalować oczyszczoną, zbitą konstrukcję? Polecamy odporny na każde warunki pogodowe Impregnat Renowacyjny Vidaron w kolorze Mahoń R03. Dodatkowo Impregnat Renowacyjny zawiera wosk, których odpycha wodę, chroniąc drewno przed niszczącym działaniem wilgoci. Chcesz, by Twoje krzesła były jeszcze wygodniejsze? Wycięte pod wymiar drewnianych siedzisk gąbki obij wodoodporną tkaniną, używając zszywacza tapicerskiego.

Ławki ogrodowe z palet

Siedzisko na tarasie z palet

Pragniesz stworzyć przytulny kącik na tarasie? Siedzisko z drewnianych europalet to idealne rozwiązanie. Zobacz, w jaki sposób wykorzystaliśmy wolne przestrzenie między dwoma paletami ustawionymi jedna na drugiej. Przy pomocy dodatkowych deseczek powstały funkcjonalne szuflady na przechowywanie drbiazgów. Całość pokryliśmy Bejcą Do Drewna Vidaron w kolorze Teak Naturalny B03, która podkreśliła naturalne piękno drewna. Dla dodatkowej ochrony pokryliśmy siedzisko warstwą Lakieru Zewnętrznego Vidaron, który chroni lakierowane powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem wody, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Miękkie poduchy wprost zapraszają do relaksu.

Siedzisko z palet

Meble ogrodowe z palet jak na Dzikim Zachodzie

A może ogrodowa sofa z siana? Wygodna, niedroga i na pewno niesamowicie oryginalna propozycja na długie, gorące dni i noce pełni lata. Półki pod kwiaty w wiklinowych koszyczkach zbudowane ze skrzynek i stolik z drewnianej palety to doskonałe uzupełnienie słomianego siedziska. Skrzynki i palety zagruntowaliśmy Impregnatem Ochronno-Gruntującym a następnie zaimpregnowaliśmy Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym- Powłokotwórczym w kolorze Dąb Bielony V17.

Stolik z palet

Meble ogrodowe z palet na kwiaty i zioła

Z palet możesz stworzyć również oryginalną konstrukcję do uprawy ziół i kwiatów. Taka drewniano-zielona ścianka będzie ciekawą dekoracją ogrodu oddziałującą nie tylko na zmysł wzroku, ale również na węch, za sprawą cudownych ziołowych aromatów. Dla właściwej ochrony drewna zagruntuj ją Impregnatem Ochronnym-Gruntującym a jako warstwę nawierzchniową zastosuj Impregnat Ochronno-Dekoracyjny- Powłokotwórczy, który właściwie zaimpregnuje konstrukcję i zabezpieczy ją przed wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Ścianka do uprawy roślin

Teraz już chyba możesz być pewny, że meble ogrodowe DIY z drewnianych palet i skrzynek to najlepsze rozwiązanie na zbliżający się sezon wiosenno-letni.

Zobacz inne artykuły

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie