Wróć do artykułów

Najlepsze zabezpieczenie drewnianych drzwi

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Odpowiednio utrzymane drewniane drzwi mogą pozostawać w nienagannym stanie przez długie lata, przyczyniając się do podwyższenia estetyki domu. Drzwi są wizytówką, z której już przed wejściem można dowiedzieć się co nieco o mieszkańcach. To ważny element domowego ogniska, dzięki któremu już od progu tworzymy przyjemny klimat w miejscu, w którym żyjemy. Dobrym pomysłem na zadbanie o drzwi jest również moment, w którym myślisz o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości w najbliższej przyszłości. Dobrze utrzymane, czyste drzwi zrobią dobre wrażenie na ludziach, którzy przyjdą ją obejrzeć. Zadbane drzwi to również sposób by swojemu domu dodać wartości. Niezależnie, czy zamierzasz odnowić stare drzwi, czy zabezpieczyć nowo kupione, skorzystaj z najlepszych specjalistycznych produktów do pielęgnacji drewna marki Vidaron.

Drewniane drzwi odporne na wszelkie warunki

Promienie UV, ciepło wywołane bezpośrednim działaniem słońca, deszcz, śnieg, silny wiatr podnoszący piach i pył to poważne wyzwania dla drewna. Dobrym rozwiązaniem byłoby odgrodzić od nich drzwi za pomocą werandy, markizy, czy strategicznie posadzonych drzew, które zapewnią cień. Ale nie najlepszym. Dodatkowo żyjemy w klimacie, w którym temperatury w ciągu roku wahają się od +30 do -30 stopni Celsjusza. Potrzeba naprawdę dobrej ochrony, by drewniane drzwi poradziły sobie z tak ekstremalnymi zmianami warunków pogody.

Drewniane drzwi
Na szczęście taka ochrona istnieje. Jeśli chcesz mieć gwarancję najlepszego zabezpieczenia drewna użyj Lakierobejcy Ochronno – Dekoracyjnej. Możesz pokryć nią całe nowo zakupione drzwi, ponieważ przeznaczona jest do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. To innowacyjny produkt, który na powierzchni drzwi tworzy zwartą trwałą i elastyczną powłokę, zapewniającą maksymalną i długotrwałą ochronę drewna przed niszczącym działaniem wody, promieni UV i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowym atutem Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej od marki Vidaron jest to, że zapewnia eleganckie wykończenie drewna, nadając mu delikatny połysk i podkreślając naturalny rys jego pięknych słojów.

zabezpieczenie drewnianych drzwi

Nadaje się ona również do renowacji starych drewnianych powierzchni, dlatego nie wahaj się jej użyć, jeśli planujesz swoje drzwi po prostu odnowić. Pamiętaj jedynie o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, która przed nałożeniem preparatu musi być całkowicie gładka, sucha i przede wszystkim czysta. W tym celu na początku umyj drzwi za pomocą wody z mydłem lub preparatem do czyszczenia drewna. Po wyschnięciu drzwi, usuń z nich starą warstwę lakieru, czy farby za pomocą papieru ściernego. Nie żałuj czasu i energii na precyzyjne szlifowanie każdego fragmentu, gdyż od tego również zależy efekt końcowy i bezproblemowa aplikacja produktu. Prawidłowo przygotowane drzwi do malowania pokryj Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną Vidaron. Potem wystarczy już tylko montaż drzwi, byś mógł z satysfakcją patrzeć na owoc swojej pracy. Remontując i urządzając mieszkanie, nie zapominaj o drzwiach. Korzystasz z nich przecież na co dzień i na pewno zależy Ci, by były estetyczne i dobrze chronione przed zniszczeniem. Vidaron pomoże Ci odpowiednio o nie zadbać.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie