Wróć do artykułów

Ogród w stylu leśnym - ważna rola dekoracyjna drewna

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Strzeliste sosny pokryte korą o zachwycającej niepowtarzalnej fakturze, dywany z miękkiego mchu, ściany zieleni w różnorodnych odcieniach, zapach igliwia i wilgotnej ziemi, efemeryczne piękno paproci i fantazyjne dekoracje z grzybów. Pełne tajemnic leśne sanktuaria dają moc inspiracji przy projektowaniu przestrzeni przed domem. Jeśli fascynuje Cię taki klimat, spróbuj stworzyć własny ogród w stylu leśnym.

Najważniejszym budulcem takiej aranżacji jest drewno. Pełni ono nie tylko rolę funkcjonalną, pojawiając się w postaci mebli ogrodowych, ale przede wszystkim dekoracyjną, dlatego ogród o charakterze leśnym obfituje w drewno i można je spotkać na każdym kroku.

Zamiast kostki, drewno

W ogrodzie leśnym zadbaj o leśne ścieżki. W tym celu zrezygnuj z kostki brukowej, kamieni czy grysu na rzecz drewna. Ciasno zbite drewniane deski, które lekko trzeszczą pod nogami przywołają na myśl leśne dukty i pękające pod stopami gałązki. Tak wykorzystane drewno potrzebuje odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. W tym celu użyj Oleju Do Tarasów Vidaron, który jest niezwykle trwały, zabezpiecza drewno przed warunkami atmosferycznymi oraz ogranicza pękanie i zabrudzenie jego powierzchni. Daje półmatowe wykończenie podkreślające piękno drewna.

Ścieżka z desek

Mostki, kładki, płotki

W myśl zasady „drewno wszędzie” pomyśl o wyszukanych drewnianych dekoracjach ogrodu. Jeśli masz oczko wodne, warto zbudować nad nim drewnianą kładkę. Twój ogród posiada sieć oczek wodnych połączonych wąskimi kanałami? Nic nie stoi na przeszkodzie, by nad nimi wyrosły drewniane mostki. To nic, że strumyki można z łatwością przeskoczyć. Drewniane ozdoby na pewno dodadzą ogrodowi leśnego uroku. W ich budowaniu niezwykle przydatny będzie Impregnat Ochronno-Dekoracyjno-Powłokotwórczy Vidaron w kolorze Sosna Złocista, który nadaje impregnowanym elementom eleganckie matowe wykończenie, podkreślające naturalny rysunek słojów drewna oraz tworzy powłokę odporną na grzyby pleśniowe, siniznę i glony.

Drewniany mostek

Domek na drzewie

Drzewa w leśnym ogrodzie są bardzo istotnym elementem. Co powiesz, by jedno z nich przeznaczyć na „fundament” niesamowitej kryjówki? Domek na drzewie to jedno z dziecięcych marzeń niejednego malca. Warto je zrealizować, dodatkowo dostosowując gabaryty do potrzeb dorosłych. Drewno wystawione na zmienne warunki atmosferyczne należy odpowiednio zabezpieczyć. Sięgnij zatem po Lakierobejcę Dekoracyjno-Ochronną Super Wydajną w kolorze Teak Azjatycki S04. Produkt ten tworzy transparentne, elastyczne, trwałe powłoki i nadaje drewnu trwały, atrakcyjny kolor oraz wygląd.

Domek na drzewie

Świątynie dumania

Gdy jedni dobrze bawią się w domu na drzewie, niektórzy potrzebują wyciszenia i spokoju. Co innego może im ten spokój zapewnić, jak nie leśna świątynia dumania we własnym ogrodzie? Zacisze ogrodzone paprociami, kwiatami i ścianą roślin i wygodna drewniana ławka wynoszą relaks na wyższy poziom. Zachwycony pomysłem? Pamiętaj jednak, że tak jak w trosce o piękno i świeżość roślin – podlewasz je, tak chcąc zatroszczyć się odpowiednio o drewno ławki – pomaluj ją Olejem Do Mebli Ogrodowych w kolorze M06 Dąb Bielony.

Drewniana ławka w ogrodzie

Jeśli kochasz las, ogród w leśnym stylu może wywołać w Tobie podobne emocje bez konieczności wyjazdu za miasto. Projektując go, zadbaj o właściwe zabezpieczenie drewna produktami marki Vidaron.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie