Wróć do artykułów

Skuteczna impregnacja i stylowy wygląd

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Zachowaj naturalną fakturę drewna!

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci wielokrotnie próbowano „zastąpić” naturalne drewno przeróżnymi imitacjami. Jednak wniosek z tych prób jest jeden: drewno jest jedyne w swoim rodzaju. To dlatego, że każdy gatunek drewna ma swoją specyfikę, wyjątkową osobowość i unikalny charakter. Układ słojów jest jak odcisk palca: dwa razy się nie powtarza. Warto eksponować tę niepowtarzalność i chronić drewno w taki sposób, który jak najmniej zmienia jego oryginalne oblicze.

Impregnacja drewna
Nie trzeba nikogo przekonywać, że drewno jest zawsze modne: piękne i stylowe, idealnie komponuje się z naturalnymi i sztucznymi materiałami budowlanymi i dodatkami. Przeważnie tym, co powstrzymuje nas przed zakupem drewnianego domu, drewnianej podłogi czy drewnianych mebli, jest powszechna opinia o tym, że drewno jest „trudne w utrzymaniu”. Jednak wraz z rozwojem nauki i techniki, takie przekonanie dawno już powinno odejść do lamusa.

Impregnacja to podstawa!

Nie ma wątpliwości co do faktu, że drewno należy odpowiednio chronić, najlepiej przez impregnację surowego jeszcze materiału. Dlaczego należy zaimpregnować drewno? Wynika to z samej jego budowy. Ponieważ drewno ma w rzeczy samej strukturę porowatą, wchłania wilgoć, jeśli nie jest właściwie zabezpieczone. Poza tym, ponieważ jest produktem w 100% naturalnym, priorytetem jest zabezpieczenie wyrobów drewnianych przed kornikami czy grzybami. W przypadku drewnianego domu czy mebli ogrodowych impregnacja uchroni też przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia dbałość o drewno od samego początku.

Impregnacja mebli ogrodowych
Dawniej podstawową metodą ochrony drewna było lakierowanie. Niestety, lakier zmienia naturalny wygląd drewna, tworząc grubą powłokę ochronną. Jest to także dość trudny sposób zabezpieczenia – wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni, specjalnego sposobu nakładania lakieru czy idealnego dobrania ilości nakładanych warstw. Jeśli coś pójdzie nie tak, lakierowana powierzchnia może się łuszczyć, odpryskiwać, pękać lub pokryć się pęcherzykami powietrza. Dzisiaj już na szczęście można łatwo zaimpregnować drewno, zachowując jego wygląd i właściwości na długie lata.

Impregnat Ochronno-Dekoracyjny – Powłokotwórczy

Impregnat Powłokotwórczy marki VIDARON to nowoczesny produkt, przeznaczony do zabezpieczenia surowego drewna i materiałów drewnopochodnych. Hydrofobowość powłoki zwiększa dodatek wosku.
Jednak największą zaletą Impregnatu Powłokotwórczego VIDARON jest zachowanie nie tylko naturalnego wyglądu, ale także oryginalnej faktury drewna. Efekt jest niesamowity – powierzchnia wygląda jak świeżo oheblowany materiał, niepowtarzalny i oryginalny. A przecież o to chodzi, żeby to, co naturalne, tak właśnie wyglądało. Są rzeczy, których nie trzeba poprawiać – i taką rzeczą jest wygląd drewna.

Zaimpregnowana elewacja domu
Impregnat Powłokotwórczy marki VIDARON przeznaczony jest do malowania zewnętrznych i wewnętrznych elementów stolarki budowlanej, krokwi, łat, więźb dachowych, drewnianych okładzin budynków, altan, płotów, konstrukcji stropów i dachów, architektury ogrodowej, a nawet zabawek ogrodowych.

VIDARON – jakość i wygląd idą w parze!

Podstawowe pytanie, jakie nasuwa się przy temacie o impregnacji drewna, to jak często należy ją wykonywać? To istotne, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni. W połączeniu z Impregnatem Ochronnym – Gruntującym  Impregnat Powłokotwórczy VIDARON zapewnia aż 6 lat skutecznej ochrony! To bardzo ważne ponieważ Impregnat Gruntujący jest niezbędny aby drewno uzyskało zabezpieczenie przed wszelkimi zagrożeniami biologicznymi (owady, grzyby, sinizna, pleśń, glony). Biorąc pod uwagę dużą wydajność tych preparatów, to naprawdę opłacalna inwestycja – w spokój i bezpieczeństwo, ale też modny design.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie