Wróć do artykułów

5 pomysłów na nowoczesny wygląd drewnianej pergoli tarasowej

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Drewniana pergola to sposób na zacienienie tarasu i zyskanie komfortowej strefy odpoczynku. Aby prezentowała się nowocześnie i pasowała do bryły budynku, warto zadbać o odpowiednie wykończenie drewna, a także staranne wyposażenie tarasu. Przedstawiamy 5 ciekawych sposobów na drewnianą pergolę tarasową.

Drewniana pergola tarasowa

Jasna pergola drewniana w nowoczesnym stylu

Biel to klasyczny kolor, idealny do wykończenia pergoli z drewna. Aby uzyskać efekt bielonego drewna, wybierz Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy VIDARON w odcieniu Dąb Bielony V17. Produkt zabezpiecza drewno przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętaj, by przed pomalowaniem pergoli Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym zastosować najpierw Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący VIDARON. Preparat wnika w drewno, wzmacnia je i zapewnia pełną ochronę biologiczną. Chroni przed grzybami, sinizną, owadami i wilgocią.

Konstrukcja zabezpieczona w ten sposób będzie prezentowała się elegancko i lekko, a także posłuży jako piękne tło dla roślin pnących, takich jak bluszcz, powojnik czy wiciokrzew. Drewniana pergola tarasowa utrzymana w jasnym odcieniu będzie wyróżniała się nie tylko walorami estetycznymi, lecz także użytkowymi. Biel odbija światło i nie nagrzewa się tak jak ciemne kolory. Dzięki temu zyskasz na swoim tarasie komfortowe warunki do wypoczynku.

Pergola z jasnego drewna

Drewniana pergola ogrodowa w odcieniach szarości

Do budynków o nowoczesnej, prostej formie będzie pasowała pergola wykończona Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym w kolorze szarym. By uzyskać odpowiednią barwę drewna, wybierz produkt marki VIDARON w odcieniu Antracyt Szary V16. Antracytowe wykończenie nowoczesnej pergoli z drewna dobrze komponuje się także z aluminiowymi ramami okiennymi. Jeśli projekt domu uwzględnia duże przeszklenia, z dużą dozą prawdopodobieństwa zastosowano właśnie ramy z aluminium. Decydując się na szarą pergolę, zyskasz wizualny ład wokół swojego domu.. Antracytowe wykończenie nowoczesnej pergoli z drewna dobrze komponuje się także z aluminiowymi ramami okiennymi. Jeśli projekt domu uwzględnia duże przeszklenia, z dużą dozą prawdopodobieństwa zastosowano właśnie ramy z aluminium. Decydując się na szarą pergolę, zyskasz wizualny ład wokół swojego domu.

Drewniana pergola z egzotycznym wykończeniem

Jeśli w domu występuje drewniana stolarka okienna i drzwiowa, warto dopasować kolor pergoli do wykończenia okien i drzwi. Zadaszenie zabezpieczone Lakierobejcą Ochronno-Dekoracyjną VIDARON w odcieniu Wenge Afrykańskie L10 lub Palisander Indyjski L09 to sposób na nadanie aranżacji egzotycznego charakteru. Ciemne drewno będzie prezentowało się stylowo. Drewnianą pergolę tarasową warto zestawić z prostymi, ciężkimi meblami ogrodowymi. W donicach posadź palmy, strelicje i juki, tworząc tym samym namiastkę dżungli w swoim ogrodzie.

Nowoczesna pergola na tarasie

Śródziemnomorski urok – pergola z lekkimi zasłonami

Aby dodać pergoli oryginalnego charakteru, można wzbogacić ją dodatkami. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie po jej bokach zwiewnych zasłonek z tiulu. Mogą być białe lub utrzymane w delikatnym kremowym odcieniu. Jasne zasłonki będą pasowały do pergoli z drewna wykończonej Lakierobejcą Ochronno- Dekoracyjną VIDARON w odcieniu Orzech Włoski L04 lub Dąb Jasny L20, a także do posadzki z naturalnego kamienia.alnego kamienia.

Taka aranżacja kojarzy się z wakacjami we Włoszech lub Hiszpanii. Wprowadza do ogrodu atmosferę relaksu i tworzy piękne tło dla spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Dopełnieniem strefy odpoczynku na tarasie będą drewniane meble, latarenki i gliniane donice. Komponując otoczenie tarasu, wybieraj śródziemnomorskie rośliny – cyprysy, oliwnik europejski, lawendę, macierzankę czy gipsówkę.

Drewniana pergola z zacieniającymi markizami

Potrzebujesz na swoim tarasie jeszcze więcej cienia? Konstrukcję drewnianej pergoli tarasowej możesz wzbogacić markizą. Ta praktyczna osłona wykonana z tkaniny odpornej na działanie wody i promieniowania UV może być zamontowana na stałe lub składać się jak roleta rzymska. Rozwiniesz ją, gdy będziesz chciał zyskać większy stopień zacienienia. Wielu producentów oferuje nowoczesne pergole z markizą jako gotowy zestaw, który prezentuje się spójnie i estetycznie. Aranżację dopełnij meblami z technorattanu i wygodnymi poduszkami, dzięki których relaks będzie udany każdego dnia.

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 7 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie