Wróć do artykułów

Jak zrobić drewnianą skrzynkę na prezent? - zrób to sam!

Przeczytasz w 4 min
Udostępnij

Własnoręcznie wykonana drewniana skrzynka na prezent? Świetny pomysł! Jej przygotowanie wymaga nieco czasu i energii, ale właśnie dlatego zrobi zdecydowanie większe wrażenie niż najdroższe, kupione w sklepie pudełko. Jeśli nie wiesz, jak się zabrać do pracy, zajrzyj do naszego poradnika, w którym krok po kroku tłumaczy, jak wyczarować skrzynkę na prezent z drewna!

Z tego artykułu dowiesz się:

• Dlaczego warto wziąć pod uwagę skrzynkę drewnianą na prezent przy planowaniu upominku

• Czego potrzebujesz do wykonania drewnianej skrzynki na prezent

• Jak zrobić drewnianą skrzynkę na prezent, używając listewek

• Jak ozdobić skrzynkę z drewna na prezent

Skrzynka na prezent z drewna

Skrzynka drewniana na prezent - dlaczego warto ją wziąć pod uwagę przy planowaniu upominku?

W dawaniu prezentów liczy się przede wszystkim gest i potrzeba dzielenia się z bliską osobą radością. Nic więc dziwnego, że największe wrażenie robią upominki, które wymagają inwestycji nie środków finansowych, ale przede wszystkim energii, czasu czy talentu. Jeśli chcesz, żeby Twój upominek prezentował się wyjątkowo stylowo, bez względu na to, co zamierzasz ofiarować, przygotuj własnoręcznie odpowiednie pudełko. Świetnie wyglądać będzie drewniana skrzynka na prezent w nowoczesnym czy rustykalnym stylu. Wbrew pozorom jej wykonanie jest bardzo proste! Jak się do tego zabrać? Za chwilę krok po kroku omówimy cały ten proces!

Czego potrzebujesz do wykonania drewnianej skrzynki na prezent?

Zacznijmy od tego, co będzie niezbędne, zanim zabierzesz się do samodzielnego tworzenia drewnianej skrzynki na prezent. Tak naprawdę możesz ją wykonać na dziesiątki sposobów, na przykład z listewek, z większych kawałków drewna czy ze sklejki przypominającej drewno. W modzie jest też odzyskiwanie materiałów w duchu zero waste - wystarczy rozebrać starą skrzynkę na pojedyncze elementy bądź wykorzystać skrzynię po winie czy owocach. Pudełko może być otwarte, zamykane klapką na zawias czy przewiązywaną konopnym sznurkiem - tak naprawdę efekt końcowy zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni!

Zanim przystąpisz do pracy, rozrysuj na kartce papieru dokładne wymiary docelowej skrzynki drewnianej na prezent i oblicz, ile materiału będziesz potrzebować, biorąc pod uwagę konieczność ich docinania czy łączenia. Oprócz kawałków drewna, będziesz też potrzebować papieru ściernego, pilnika, kleju do drewna, gwoździ i lakieru akrylowego Vidaron, który pomoże zabezpieczyć powierzchnię pudełka.

Przygotowanie skrzynki z drewna

Jak zrobić drewnianą skrzyneczkę na prezent, używając listewek?

W sklepach plastycznych czy w Internecie możesz bez trudu znaleźć gotowe elementy na skrzynkę drewnianą na prezent, które wystarczy ze sobą połączyć. Jeśli jednak chcesz wykazać się większą fantazją, postaw na efektowną skrzynkę z drewnianych listewek i desek. Jak ją zrobić? Już tłumaczymy.

● zacznij od przycięcia desek i listew na wybraną długość, a następnie za pomocą papieru ściernego przeszlifuj ich powierzchnię ze wszystkich stron,

● zaznacz w deskach miejsca łączenia elementów (możesz je delikatnie nawiercić, będzie Ci łatwiej wbić gwoździe),

● do dwóch kawałków listewek przymocuj za pomocą kleju do drewna i gwoździ deski, które będą stanowiły krótsze boki skrzynki,

● teraz do boku skrzynki przybij kolejne deski, umieszczając gwoździe w listewce zamocowanej wcześniej na krótszej ścianie pudełka, tworząc w ten sposób jego dłuższy bok,

● kolejną listewkę przymocuj na końcu desek i powtarzaj tę czynność aż do umocowania wszystkich ścian drewnianej skrzynki na prezent,

● w spodzie zamocuj obok siebie kilka listewek bądź wykorzystaj przycięty na odpowiedni wymiar kawałek dykty,

● teraz najważniejsze: gotową skrzynkę drewnianą na prezent pomaluj Lakierem akrylowym Vidaron, który nie tylko podkreśli piękny wygląd naturalnego drewna, ale przede wszystkim ochroni je przed ścieraniem się czy zarysowaniami.

Jak ozdobić skrzynkę z drewna na prezent?

Skrzynkę drewnianą na prezent możesz dowolnie udekorować, w zależności od tego, na jakim efekcie Ci zależy. Decoupage, mocny kolor, zabawne stempelki wykonane farbą akrylową, a może suszone kwiaty przyklejone do ścianek? Każdy pomysł jest świetny, ale pamiętaj, że nic nie ma w sobie takiego uroku, jak prawdziwe, oszlifowane drewno, którego rysunek słojów wydobywa transparentny Lakier akrylowy Vidaron.

Jak widzisz, przygotowanie drewnianej skrzyni na prezent wcale nie jest takie trudne! Wystarczy znaleźć trochę czasu i sięgnąć po odpowiednie materiały i narzędzia, żeby wyczarować piękne opakowanie na upominek dla znajomego!

Składanie skrzynki z drewna na prezent

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Drewniany stojak na kwiaty na balkon lub taras - zrób to sam!

Drewniany stojak na kwiaty na balkon lub taras - zrób to sam!

Przeczytasz w 4 min

Praktyczna ławka balkonowa z palet – zrób to sam!

Praktyczna ławka balkonowa z palet – zrób to sam!

Przeczytasz w 4 min

Podkładki pod kubki z plastrów drewna – zrób to sam!

Podkładki pod kubki z plastrów drewna – zrób to sam!

Przeczytasz w 4 min

Drewniany domek dla jeża w ogrodzie - zrób to sam!

Drewniany domek dla jeża w ogrodzie - zrób to sam!

Przeczytasz w 4 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie