Wróć do artykułów

Meble ogrodowe przygotowane do sezonu

Przeczytasz w 3 min
Udostępnij

Meble ogrodowe do wystawienia w ogrodziePóźna wiosna, lato i wczesna jesień to czas, który szczególnie sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Oprócz wycieczek rowerowych, grania na łące w badmintona, grupowych ognisk, spacerów, czy wszelkich innych aktywności, czasem dobrze jest po prostu usiąść w ogrodzie z książką i głęboko pooddychać. Niezwykle przyjemne jest również biesiadowanie na świeżym powietrzu. Rodzinny obiad, czy grill ze znajomymi, oprócz dobrego towarzystwa, jest również rozkoszą dla podniebienia, gdyż na łonie natury wszystko smakuje lepiej. Organizując przyjęcia ogrodowe niezbędne jest posiadanie specjalnych ogrodowych mebli. Jeśli jesteś fanem drewna i posiadasz komplet krzeseł i stołów właśnie z tego materiału, sprawdź jak właściwie je przygotować do sezonu i ochronić przed zniszczeniem w trakcie miesięcy intensywnego ich użytkowania. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak sprawić, by zeszłoroczne sprzęty wyglądały jak nowe oraz jak zabezpieczyć te nowo zakupione.

Jak odświeżyć i zabezpieczyć drewno?

Drewniane meble ogrodowe poddawane są niekorzystnym warunkom atmosferycznym, a także często przegrywają w starciu z owadami, czy grzybami. Dodatkowo po paru zimnych i wilgotnych miesiącach spędzonych na tarasie albo w garażu, nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i nie zachęcają do komfortowego wypoczynku.

Przed rozpoczęciem sezonu warto je odpowiednio przygotować. Jak? Renowację zacznij od dokładnego oczyszczenia ich za pomocą gorącej wody z mydłem lub płynem do czyszczenia drewna. Jeśli meble są bardzo brudne, możesz je lekko wyszorować piaskiem. Upewnij się, że dokładnie usunąłeś kurz, pajęczyny i wszelkie inne zabrudzenia. Ma to duże znaczenie dla kolejnego etapu prac. Drewno jest materiałem naturalnym, zatem potrzebuje szczególnej, delikatnej ochrony. Musi to być również ochrona skuteczna, ponieważ meble ogrodowe nie mają łatwego życia. Jeśli szukasz najlepszego zabezpieczenia drewna, wybierz bezbarwny impregnat gruntujący Vidaron i pomaluj nim przygotowaną powierzchnię. Impregnat ten chroni drewno przed biokorozją, wywoływaną przez grzyby pleśniowe, owady, czy siniznę, wzmacnia jego strukturę, a także chroni go przed zagrożeniami biologicznymi. Produkt ten jest idealny do renowacji starych, jak również do zabezpieczenia nowych mebli.

Czym wykończyć meble drewniane?

Jeśli zależy Ci, by drewno zyskało pełną ochronę, na kolejnym etapie prac użyj Impregnatu Powłokotwórczego marki Vidaron, którym wykończysz swoje meble ogrodowe. Specjalny wosk gwarantuje również zwiększoną wodoodporność. Ponadto impregnat ten nadaje ładny efekt kolorowania, gdzie barwę możesz wybrać sam z dostępnej palety odcieni. Impregnat Powłokotwórczy od Vidaronu podkreśla również naturalną, ciekawą fakturę drewna.

Meble ogrodowe z drewna
W ten sposób zabezpieczone krzesła i stoły gotowe będą na rozpoczęcie sezonu. Dzięki ochronie zapewnionej przez produkty marki Vidaron, spokojnie zniosą wszystkie próby, na które wystawisz je Ty sam oraz kapryśna pogoda. Na pewno także w dobrym stanie przetrwają do następnego sezonu.

Zobacz inne artykuły

Galeria zdjęć (1)

Poradniki związane z produktem

Bejcowanie i olejowanie drewna

Bejcowanie i olejowanie drewna

Przeczytasz w 2 min

Lakierowanie drewna krok po kroku

Lakierowanie drewna krok po kroku

Przeczytasz w 5 min

Malowanie drewnianych zabawek

Malowanie drewnianych zabawek

Przeczytasz w 4 min

Renowacja drewnianych drzwi

Renowacja drewnianych drzwi

Przeczytasz w 5 min

Zobacz wszystkie
Impregnat 1
Zobacz porównanie